Heri Haber

Trafiği Rahatlatacak Yol Çalışmaları Sürüyor

Belediye Başkanı Zeki Gül, Devane bölgesinde yol açma çalışmaları kapsamında yapılan yıkım alanında incelemelerde bulundu.

Trafiği Rahatlatacak Yol Çalışmaları Sürüyor
19 Mayıs 2018 - 20:21 'de eklendi.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Devane bölgesinde yol açma çalışmaları kapsamında yapılan yıkım alanında incelemelerde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcıları Turhan Candan ve Alper Zahir ile bazı daire müdürleri ve mahalle muhtarının da hazır bulunduğu inceleme sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Gül, kentleri için yolun öneminden bahsederken, Çorum’un da büyümesine, gelişmesine bağlı olarak yol ihtiyacının doğduğunu dile getirdi.

Belediye olarak en başarılı olduğumuz alanlardan birinin de şehir içi yollar olduğuna vurgu yapan Başkan Gül, “Şehir girişleri – çıkışlarını şehrimize, insanlarımıza yakışacak şekilde yeniden yaptık. Caddelerimizi, sokaklarımızı yenilemeye devam ediyoruz” dedi.

Çorum’u yeşil alanlarıyla, meydanlarıyla, sokak ve caddeleriyle, kamu kurum ve kuruluş binalarıyla, konut alanlarıyla yaşam kalitesini artıran bir şehir haline getirmeye gayret ettiklerini söyleyen Gül, Kent Estetiğine yönelik; meydan ve otopark çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.
Ulukavak Mahallesi başta olmak üzere, Üçtutlar, Çöplü, Çepni, Kunduzhan ve Karakeçili mahallelerini ilgilendiren bölgede imar düzenlemesi yaparak, bölgelerde geniş yollar, kapalı otoparklar, yeşil alanlar, Belediye hizmet alanları oluşturduklarını belirten Başkan Gül, Devane bölgesinde de şehirde trafiği de önemli ölçüde rahatlatacak olan iki ayrı yol çalışması olduğunu hatırlattı.
Bunlardan birinin Kahramançavuş Caddesi ve Hıdırlık Caddesi arasındaki 30 metrelik yol olduğunu ifade eden Gül, bölgeye 1400 metrelik bir yol kazandırdıklarını anlattı.
Gül, Çiftlik Caddesi ile Hıdırlık Caddesini birleştireceklerini, buradaki yolun açılması ile birlikte Osmancık Caddesinin trafik yükünü hafifletileceğini söyledi.

İkinci yol çalışmasının ise; Yeni Belediye Binasının arkasından başlayıp Karakeçili bölgesinde devam eden yol çalışması olduğunu vurgulayan Gül, bu bölgeye de 20 metre genişliğinde ve 1 kilometre uzunluğunda yol yapıldığını kaydetti.
Yol trafiğe açıldığında Buharaevler istikametinden, Fatih Caddesi istikametinden gelen trafiğin, doğrudan Akşemseddin Caddesine çıkabileceğine işaret eden Gül, “Devane Bölgesinde yapacağımız yeni yolların altyapısının %65’ini tamamladık. 4 bin 800 metre uzunluğunda çeşitli çaplarda kanalizasyon ve yağmur suyu hattımızı döşedik. İçme suyu hattı çalışmamız da yakında başlayacak. Altyapı yatırımı olan kurum ve kuruluşlardan isteğimiz yeni açtığımız bu yollarda alt yapı çalışmalarını bir an önce tamamlamalarıdır. İşlemlerini tamamladığında asfaltlama işlemine geçeceğiz ve hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Bunların dışında Gazi Caddesi ile Fatih Caddesini birbirine bağlayan 25 metre genişliğinde 650 metre uzunluğunda bir yol çalışmamız var. Bu yol Albayrak Caddemizin trafik yükünü büyük ölçüde hafifletecek” ifadelerini dile getirdi.


Yıkımına başlanılan binaların yıkımının tamamlanması ile yolun Akpınar Caddesi’ne ulaşacağını açıklayan Gül, önümüzdeki yılda bu yolda yapılacak çalışmaları bitirmeyi hedeflediklerini açıkladı. Gül, “Bir buçuk yılda Devane, Karakeçili, Cengiz Topel, Cemilbey Caddesi gibi bölgelerde yaptığımız kamulaştırma ve enkaz bedeli olarak 26 Milyon TL ödedik” açıklamasında bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Aras, İskilip’e Çıkarma Yaptı

Amaç Çorum’a En Sağlıklı Suyu Verebilmek

Çorum’da Ramazan Eğlenceleri Başladı

Kapat