Heri Haber

‘Şehitlerimiz Her Zaman Kalbimizde Olacaklar’

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

‘Şehitlerimiz Her Zaman Kalbimizde Olacaklar’
12 Temmuz 2017 - 14:42 'de eklendi.

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

“15 Temmuz gecesi demokratik yapımız, anayasal düzenimiz, parlamenter sistemimiz, milli bütünlüğümüz, iç barışımız alçakça, ahlaksızca, vicdansızca saldırıya maruz kalmıştır” diyen Vali Necmeddin Kılıç’ın mesajı şöyle:

“Bu vatan, toprağın kara bağrında
Sıradağlar gibi duranlarındır;
Bir tarih boyunca, onun uğrunda
Kendini tarihe verenlerindir…”

15 Temmuz gecesi Milletimizi istedikleri zaman istedikleri şekilde hizaya sokacağına inanan hainler, amaçlarına ulaşmak için fiili saldırılarından birisini daha gerçekleştirdiler. Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimizin kadim tarihinde şanlı bir sayfa olmuş ve Milletimiz, bütün dünyaya demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir.

Bu darbe girişimi milletimize, Meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup milletimiz, ülkeyi bölmek isteyen hainlere tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Artık her yıl, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kendilerini gönülden yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

Vatanı, milleti, devleti ve namusu için şehit olan tüm şehitlerimizin hatırasını ilelebet yaşatmak bizim en önemli görevimiz ve boynumuzun borcudur. 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize şifalar diliyorum.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat