Heri Haber

Vefa Grubuna Çorum Müftülüğünden Destek

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 81 ilde hizmet yürüten din görevlileri, İçişleri Bakanlığınca oluşturulan “65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Vefa Grubuna Çorum Müftülüğünden Destek
26 Mart 2020 - 19:21 'de eklendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 81 ilde hizmet yürüten din görevlileri, İçişleri Bakanlığınca oluşturulan “65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında, vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubuna Çorum Valiliği koordinesinde çalışmalara Çorum İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Çorum Şubesi de destek verdi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılması üzerine, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, din görevlilerine; “Yaşlı ve kronik hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olalım.” talimatı vermişti. Başkan Erbaş’ın talimatı üzerine 81 ilde harekete geçen din görevlileri, “65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grubu” çalışmaları kapsamında vatandaşlara evlerinde hizmet vermeye başladı.

Grupta yer alan din görevlileri ve TDV gönüllüleri, virüse karşı risk grubunda yer alan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER