Heri Haber

Ramazan Ayı Çalışmalarını Değerlendirdiler

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çorum Temsilciliği , Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir’i ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Ramazan Ayı Çalışmalarını Değerlendirdiler
10 Nisan 2018 - 23:00 'de eklendi.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Çorum Temsilciliği , Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir’i ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

Ziyarete Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İl Başkanı Ahmet Akif Çoban ve İl Başkan Yardımcısı Murat Kılıç katıldı. Görüşmede Cansuyu’nun Ramazan ayında yapacağı çalışmalar değerlendirildi

Ahmet Akif Çoban, yaptığı açıklamada, şöyle dedi; “Cansuyu Derneği Çorum Temsilciliği olarak Ramazan ayına girmeden dağıtım hazırlığına başlayacağımız Ramazan erzak kolilerini, Çorum’da gerçek muhtaç ailelere ulaştırmanın azami gayreti içerisindeyiz. Çorum’un yanı sıra mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize de büyük bir gayretle el uzatmayı hedeflemekteyiz. Çorumlu hemşehrilerimizden de bu faaliyetleri gerçekleştirmek için gerekli gayret ve özveriyi bekliyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki ‘Bir mü’min, aç bir mü’mini doyurursa , Allah da o kimseyi cennet meyveleriyle doyuracaktır.’

Genel Merkezimizin gayretli çalışmalarıyla , Arakan’da vahşet neticesinde vatanlarını terk ettirilmeye zorlanan 30 binin üzerinde insana, Çadır Kent inşa ederek barınma ve diğer ihtiyaçlarını karşıladık, Çorum halkının Türkiye ve mazlum coğrafyalarda gayreti takdire şayandır. Bu yıl Ramazan’da da gerçek muhtaçlara ulaştırılmak üzere halkımızın yardımlarını esirgemeyeceğini biliyoruz.

Ramazan ve Kurban Bayramı dönemindeki faaliyetlerinin yanı sıra, Afrika başta olmak üzere Dünyanın dört bir yanında su kuyusu, Türkiye dahil 14 ülkede ki binlerce yetim çocukların bakımı, Mali ve Sierra Leone’de binlerce Fransızca Kuran’ı Kerim meallerinin dağıtımı, Bangladeş’te merhum Başbakan Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın ‘Davam’ adlı kitabının Bengalce dilinde baskısının yapılarak dağıtımını yapıyoruz.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER