Heri Haber

Örs, ’15 Temmuz Kirli Oyunların Bozulduğu Gündür’

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) İl Başkanı Nihat Örs FETÖ’nün milli iradeye ve demokrasiye karşı gerçekleştirdiği 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Örs, ’15 Temmuz Kirli Oyunların Bozulduğu Gündür’
15 Temmuz 2017 - 12:29 'de eklendi.

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) İl Başkanı Nihat Örs FETÖ’nün milli iradeye ve demokrasiye karşı gerçekleştirdiği 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Nihat Örs, Türk tarihinin en acı günlerinden birinin 15 Temmuz olarak hafızalarda yer ettiğini, bu darbe girişiminin milli dayanışma ve vatana bağlılık duyguları ile bertaraf edildiğini belirterek “ 15 Temmuz milli direniş ve zafer günüdür. Vatanımızın ve milletimizin varlığına kastetmek isteyen düşmanların içeriden ve dışarıdan planladıkları oyunların bozulduğu gündür. Bu vatanı bize tekrar vatan kılan 15 Temmuzda ve PKK ile mücadelede gözünü kırpmadan bu millet için, vatan için görevleri başında can veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.

Türk milletini şer güçlerle işbirliği yaparak, iç karışıklıklar çıkararak parçalamak isteyenlerin milletin bağımsızlık ateşinde erimeye mahkum olduğunun altını çizen AES İl Başkanı Nihat Örs milli birlik vurgusu yaparak,“ Tarih bir daha göstermiştir ki Türk milleti vatan söz konusu olduğunda tek yumruk olup kendisini yok etmek isteyenleri yok etmesini bilmiştir. Bilge Kağan’ın Orhun abidelerinde Türk milletini uyarmak için söylediği ‘Ey Türk Milleti! Açsan, tok; yoksulsan, varlıklı; tutsaksan, özgür olacaksın. Yeter ki birliğini bozma.’ sözleri tarihin her döneminde tek vücut olmamız gerektiğini hatırlatmaktadır. Bu toprakların sahipleri Kurtuluş Savaşı Sırasında Mustafa Kemal Atatürk’ün Sakarya Meydan Muharebesinde ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz.” sözlerine uyarak kanının son damlasına kadar düşmanla mücadele etmiş ve yedi düvele karşı Kurtuluş Savaşı’nı kazanmıştır. 15 Temmuz da yedi düvele karşı verilmiş bir savaştır ve Türk milletinin milli duruşu, devlet içinde vatanına, bayrağına, demokrasiye, milli egemenliğe bağlı vatan evlatlarının tarih yazan fedakârlıkları ve gayretleri ile kazanılmıştır.” İfadelerini kullandı.

FETÖ ile yapılan mücadelede sonuna kadar gidilmesinin doğru olduğunu kaydeden Örs mücadeleyi zayıflatacak, iftiralara, temelsiz suçlamalara itibar etmeyen bir düzenin önemini belirterek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“ Verilen mücadele bizim çocuklarımızın geleceği için yapılan bir mücadeledir. Terör örgütlerinden arınmış bir ülke bırakmak ne kadar görevimizse sağlam işleyen bir demokrasiyi, hukuku bırakmak da o kadar görevimizdir. Demokrasinin en güzel şekliyle işleyeceğine olan güvenimiz, inancımız tamdır. İnsanların bilinçlerini, karar verme yeteneklerini, iradelerini çalarak onları etkisi altına almış olan böyle bir örgütün yok edilebilmesi için devletin özellikle eğitim konusunda insanları başka yerlere muhtaç etmeyecek çalışmaları, eğitime ayırdığı payı daha da arttırması gerekmektedir. Okullar cazibe merkezi haline gelmelidir. Bu anlamda okulların özellikle sınavlarda belirleyici olması, okullardaki sosyal aktivitelerin değerlendirilecek olması önemli gelişmelerdir. Bunun yanı sıra eğitimcilerin görüşlerine, uyarılarına önem verilmelidir. Devlet yurtlarının sayısı arttırılmalı, kalitesi yükseltilmelidir.
Bu vesile ile milletimizin bir daha 15 Temmuz gibi acı günler yaşamamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat