Heri Haber

NARKOMOBİL Uygulaması Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Çorum’da uyuşturucu ile mücadelede etkinliğin arttırılması amacıyla ‘NARKOMOBİL’ Projesi uygulamaya konuldu.

NARKOMOBİL Uygulaması Başladı
06 Şubat 2018 - 15:14 'de eklendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Çorum’da uyuşturucu ile mücadelede etkinliğin arttırılması amacıyla ‘NARKOMOBİL’ Projesi uygulamaya konuldu.

Proje kapsamında Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde online ses ve görüntü aktarımlı 0 552 155 19 19 nolu WhatsApp ihbar hattı faaliyete geçirildi. WhatsApp ihbar hattı sayesinde vatandaşlar tarafından narkotik suçların ihbar edilmesinin kolaylaştırılması amaçlanıyor. Vatandaşlar şahit oldukları narkotik suçları Emniyet Müdürlüğü’ne anında yazılı olarak ya da fotoğraflamak ve video kaydı yapmak suretiyle aktarabilecek. Bu amaçla faaliyete geçen 0 552 155 19 19 nolu WhatsApp ihbar hattı uyuşturucu ile mücadelede duyarlı vatandaşların da desteği ile aralıksız ve kararlılıkla devam edecek.

NARKOREHBER PROJESİ

Yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli sosyolog, psikolog, uzman ve diğer kamu personellerinin katıldığı toplam 54 personele “uyuşturucu maddenin tanımı, sınıflandırması, sokak satıcılarının tanınması, şüpheli mekanlar konusunda”  eğitim verilirken, diğer kurumların eğitim çalışmalarına devam ediliyor.

Narkotik suçlarla mücadele ederken vatandaşlara el ele verip ve onların desteğini alarak “Geleceğine Sahip Çık!, Kayıtsız Kalma!” sloganıyla WhatsApp ihbar hattına 7 gün 24 saat ulaşılabilecek. Çağımızın gerekliliklerinden ve sosyal medyanın en etkili araç olması sebebiyle kullanım kapsamı geniş olan anlık mesajlaşma programı WhatsApp ile vatandaşlara narkotik suçlarla mücadele aşamasında, suçun işlenmesi sırası ve öncesinde metin, görüntü, video ile konumu anlık olarak paylaşılması, narkotik suçların engellenmesinde etkin olacak.

İhbar hattı ile bilgi veren şahısların kimlikleri gizli tutulacak, sesli arama şeklinde de ihbarlar verilebilecek. Narkotik ekiplerine hızlı şekilde ihbarlar ulaştığı için suçlularla mücadele daha etkin olacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Diyanet-Sen’den, Adnan Oktar’a Suç Duyurusu

‘Yapılacak Çalışmalar Değerlendirildi’

Yere Düşerken Kafasını Vurdu

Kapat