Heri Haber

Muhasebecilikle İlgili Her Soruyu Sordular

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Öğretim Görevlileri Doğan Demirci, Cemal Çevikli, Ahmet Erkan Cihangir, Emrah Şahin ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencileri, teknik gezi kapsamında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) Fikret Tepençelik’i ziyaret etti.

Muhasebecilikle İlgili Her Soruyu Sordular
06 Aralık 2017 - 16:38 'de eklendi.

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanı Öğretim Görevlileri Doğan Demirci, Cemal Çevikli, Ahmet Erkan Cihangir, Emrah Şahin ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencileri, teknik gezi kapsamında Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) Fikret Tepençelik’i ziyaret etti.

Aynı zamanda Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı olan Fikret Tepençelik, muhasebenin, kuruluşların tüm işlemlerini takip eden, işlemleri kaydeden ve sonuçlandıran bir meslek olduğu için son derece önem taşıdığını belirterek, “Muhasebe sadece ticari kuruluşların değil, devlet kuruluşlarının, derneklerin, vakıfların vb. gibi kurum ve kuruluşların da işlemlerini takip ettiği için her bir kuruluş için çok önemli. Sıradan bir kuruluşun dahi basit veya sistemli bir muhasebe sistemi olması gerekiyor.” dedi.

Muhasebe sektöründe ara elemana çok ihtiyaç duyulduğunu belirten Tepençelik, öğrencilerin kendilerini geliştirmesi durumunda sektörde rahatlıkla iş bulabileceklerini ifade etti.

Mesleki bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Tepençelik, mesleğe dair soruları yanıtladı.

Teknik Gezi hakkında konuşan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Işık da, reel sektör ile işbirliğini çok önemsediklerini, bu nedenle çok sayıda etkinlik organize ettiklerini kaydetti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat