Heri Haber

Lezzet Ustaları Çorum’da Buluştu

Tarihinde Hitit Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde Çarşamba günü “Türk Mutfağının Dünyadaki Yeri” konulu program düzenlendi.

Lezzet Ustaları Çorum’da Buluştu
11 Ocak 2018 - 18:48 'de eklendi.

Tarihinde Hitit Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde Çarşamba günü “Türk Mutfağının Dünyadaki Yeri” konulu program düzenlendi.

Programa okulun Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Konaklama Seyahat Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencileri ile farklı illerden gelen şefler katıldı.

Programın açılış konuşmasında Okul Müdürü Elvan Güneş, “Lezzet ustalarına katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Okulumuzda bu alanda eğitim gören gençlerin yetişmesinde, rol model olmalarında bu tür faaliyetlerin yeri ve önemi büyük ve faydalı” dedi.

Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Taşpakon (Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu) ,Karapafen (Karadeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu) ,Çapder(Çorum Aşçılar Ve Pastacılar Derneği) başkanı Rasim Çakıcı önderliğinde düzenlenen ve gün boyu devam eden programda öncelikle okulun konferans salonunda Şef Mustafa Sümer tarafından “Güvenilir Eller” konulu hijyen eğitimi verildi.

Okulun Çok Amaçlı Salonunda şefler, öğrencilerle mesleki bilgi ve becerilerini paylaşarak ,öğrencilerin sorularını cevaplandırdılar.

Ankara’dan gelen TAŞPAKON Eğitim Elçisi Şef Mahmut Dolmacı Antep Mutfağı ve baklava uygulamasını gerçekleştirdi. Baklava hamuru açma tekniğini uygulamalı olarak öğrencilerimize gösterdi. Tek seferde 12 baklava hamuru açan Şef Mahmut Dolmacı , yufkanın inceliğini Türk Bayrağını göstererek sergiledi.Kaliteli ürünler için kaliteli malzemenin gerekli olduğunu belirtti.

Şef Mustafa Yılmaz ve Şef İbrahim Kesgin asma yaprağında levrek uygulamasının püf noktalarını anlatarak sunumu gerçekleştirdi.

Pasta şefi, Şef Zinnur Şirin Ünal Butik Pasta ve Şeker Hamuru uygulamasını gerçekleştirdi. Şeker hamuru ve butik pasta yapımının inceliklerini birbirinden güzel pasta uygulamalarıyla gösterdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Mustafa Köse, Mazbatasını Aldı

Cumhurbaşkanı Çorum Milletvekilleriyle Buluştu

48 Bin Tonluk Tahıl Silosu Kuruluyor

Kapat