Heri Haber

İlim Yayma’da Yaz Kursları Devam Ediyor

Çorum genelinde İl Müftülüğünün organizesinde başlayan Yaz Kursu etkinlikleri İlim Yayma Cemiyeti’nde devam ediyor.

İlim Yayma’da Yaz Kursları Devam Ediyor
11 Temmuz 2018 - 15:17 'de eklendi.

Çorum genelinde İl Müftülüğünün organizesinde başlayan Yaz Kursu etkinlikleri İlim Yayma Cemiyeti’nde devam ediyor.

250 civarında öğrenci kayıt yaptırdığı Yaz Kuran Kursu’nda eğitim gören çocuklar, Yurdun bahçesini ve spor salonunu kullanarak sosyal ve sportif faaliyetlerle yaz kurslarını daha eğlenceli ve dolu dolu geçiriyorlar.

Ayrıca, Halk Eğitim Merkezi desteği ile antrenör Bülent Öztürk’ ün gözetiminde çocuklar için masa tenisi ve satranç kursu düzenleniyor. Kurslar hakkında bilgi veren İlim Yayma Cami İmam Hatibi Ali Özdemir, yaklaşık 250 öğrenciye 11 eğitimci ile kurs verildiğini belirterek, “İlim Yayma Camii’ne öğrencilerin ve velilerin ilgisi çok fazla bunun sebebi İlim Yayma Cemiyeti’nin bize yardımcı olmasıdır. Çorum Belediyesi tarafından düzenlenecek olan futbol turnuvasında da iddialıyız” dedi.

İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şube Başkanı Mustafa Tuzcu ise, “Öncelikle bu organizasyonu başlatan İl Müftülüğüne teşekkür ediyoruz. İlim Yayma Cami’nde ve Buhara Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdunda başlayan yaz kurslarına velilerimizin hassasiyeti ve yavrularımızın Kur’an öğrenme isteği bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Bizde İlim Yayma Cemiyeti olarak, sınıflar oluşturulması, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin yapılabilmesi için Yurt binamızın fiziki mekânlarını öğrencilerin kullanımına sunduk. Geleceğimizin aydınlık yarınları olan yavrularımızın, manevi doyumla yetişmeleri ve yetiştirilmeleri son derece önemlidir. Bizler çocuklarımızın eğitimine son derece önem vermekteyiz. Çocuklarımızın hayatları belki de bu kurslarda aldıkları eğitimle devam edecek, Bu yüzden yaz kurslarını çok önemsiyoruz” diyerek öğrencilere zihin açıklığı diledi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER