Heri Haber

Gençlik Kuruluşları Doğada Buluştu

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler kapsamında “Doğa Yürüyüşü”, etkinlikleri de yapılmaya başlandı.

Gençlik Kuruluşları Doğada Buluştu
08 Şubat 2018 - 10:08 'de eklendi.

Çorum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezinin koordinesinde sosyal, kültürel, sanatsal ve eğitsel faaliyetler kapsamında “Doğa Yürüyüşü”, etkinlikleri de yapılmaya başlandı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Gençlik Merkezi çalışanları; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde yer alan gençlik merkezleri gençlerin gelişimine yardımcı olmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak adına 81 ilde gençlere hizmet vermektedir.
Gençlik Merkezleri gençlerin serbest zamanların da sosyal yönlerini geliştirecek kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle etkili ve verimli geçirmelerini sağlayacak merkezlerdir.

Bu kapsamda Gençlik Liderler öncülüğünde gönüllü gençlerle birlikte ilimizde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları; Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Çağrı Eğitim Vakfı, ÇORİMDER, Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile birlikte Çatak Tabiat Parkına doğa yürüyüşü etkinliği tertiplendi.

“Merkezim Her Yerde” , “Gençlerin İyilik Ağacı” ve “Madde Bağımlılığına Hayır” projeleri kapsamında yapılan doğa yürüyüşünün amacı Gençlik Merkezi faaliyetlerini dört duvarla örülü binaların dışına taşıyıp gençlere doğayı sevdirmek onlara göçebe kültürümüzü öğretmek ve gençleri şehirin stresinden uzaklaştırıp onların doğayla özdeşleşmesini sağlamanın yanında onlara sağlıklı bir yaşam için yürüyüş ve spor kültürünü de kazandırmaktır. Bunu ilimizde bulunan STK’lar ile ortak tertip etmekle de Kamu-STK işbirliğini uygulamaya geçirmek ve her daim canlı tutmak hedeflenmiştir.

Ayrıca kış şartlarında doğada yaşamlarını sürdüren hayvanları bir nebze de olsa beslemek, bu soğukta onları açlığa mahkum etmemek için gençlerimizle birlikte doğa yürüyüşü yaptığımız alanlara hayvanlar için yiyecek bırakıldı.

Program içerisinde gençlerin doğa yürüyüşünün yanında; ok atma, kızakla kayma, yön bulma ve doğa da ateş yakmayı öğrendiklerini ayrıca çevre temizliği yapıp, çeşitli oyunlar oynadıklarını paylaştılar. Doğa yürüyüşü etkinliklerinin yıl boyunca belirli periyotlar ile devam edeceğini bildiren yetkililer, katılmak isteyenlerin Çorum Mahmut Atalay Gençlik Merkezi ile irtibat kurmalarını istediler.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Sungurlu’da Öğrenci Servisleri Denetlendi

Kargı Şoförler Odası’nda Camcı Güven Tazeledi

Belediye Meclisine Üç Yeni Üye

Kapat