Heri Haber

Gencay Kaşık Konsey Başkanı Seçildi

Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümüne yerleşen, Hemşehrimiz 14. Dönem Türkiye Öğrenci Meclis Başkanı Gencay Kaşık, Üniversitede yapılan seçimler neticesinde Yabancı diller Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Temsilciğine seçildi.

Gencay Kaşık Konsey Başkanı Seçildi
14 Kasım 2018 - 7:52 'de eklendi.

Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümüne yerleşen, Hemşehrimiz 14. Dönem Türkiye Öğrenci Meclis Başkanı Gencay Kaşık, Üniversitede yapılan seçimler neticesinde Yabancı diller Meslek Yüksek Okulu Öğrenci Temsilciğine seçildi. Ardından yapılan Öğrenci Konsey Divan Seçimlerinde SKS(Spor, Kültür, Sağlık)’den Sorumlu Başkan oldu.

Üniversitelerde, demokrasi ile iç içe olunması ve iradenin kullanılmasının önemini kavradığını belirten Kaşık, Öğrenci Temsilcisi seçildikten sonra şu sözleri kaydetti;

“Üniversitemizin daha güzel bir öğrenim ortamı oluşması için okulumuzun ve tüm öğrenci kardeşlerimizin geleceği adına aday olmuş bulunmaktaydık, çok şükür öğrenci kardeşlerimiz tercihlerini bizden yana kullandılar. Hepimizin de malumu olduğu üzere demokrasilerde seçimi her daim halk verir, halkın seçimi de tabiri caizse Hakk’ın seçimi gibidir ve baş üstüne koyulması gerekmektedir. Biz bu yola yılmamak ve yorulmamak üzere çıktık. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.” Bizler de halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunun bilincindeki Atatürk gençliği olarak sizlere hizmeti boynumuzun borcu bilmekteyiz.” dedi.

Sağlıklı ve kötü alışkanlıklardan uzak bir neslin yetişmesi adına bu yola çıktığını söyleyen Kaşık, “Spor faaliyetlerine önem vereceğini ve turnuvalar, yarışmalar tertip edeceğini söyleyip, “Okulumuzda bilimsel faaliyet ve etkinlikler üzerinde önemle duracağız. Zihnen gelişmemiz adına, tartışarak doğrulara ulaşmak adına münazaralar, konferanslar, seminerler düzenleyecek, paneller organize edeceğim.” diye konuştu.

Seçimlerin ardından, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ile görüşen Kaşık, Türkiye Öğrenci Meclis Başkanıyken yaptığı faaliyetlerden bahsedip “Çocuklar Gülsün Diye” Projesini anlattı.

Rektör’den olumlu tepkiler alan Kaşık,  yaklaşık 8 il, 10 okulda ihtiyaç sahibi ilkokullu öğrencilere kırtasiye, giysi, ayakkabı, mont yardımı yapılan “Çocuklar Gülsün Diye” Projesinin Başkent Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirmek için ilk adımı atmış oldu.

SON DAKİKA HABERLERİ
sanalbasin.com üyesidir
İLGİLİ HABERLER