Heri Haber

Eğridere Esnafından İşportacı Tepkisi

Araç trafiğine kapalı ancak insan trafiğinin yoğun olduğu Çorum’un en işlek caddelerinden birisi olan Eğridere’de dükkanların önü seyyar satıcılardan ve işportacılardan geçilmiyor

Eğridere Esnafından İşportacı Tepkisi
13 Temmuz 2017 - 19:43 'de eklendi.

Araç trafiğine kapalı ancak insan trafiğinin yoğun olduğu Çorum’un en işlek caddelerinden birisi olan Eğridere’de dükkanların önü seyyar satıcılardan ve işportacılardan geçilmiyor.

Akşam saatlerinde yoğunlaşan ve gelişigüzel tezgah açan seyyar satıcılardan şikayetçi olduklarını ifade eden Eğridere esnafı, yetkililerden 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu’nun 15. maddesine istinaden gereğinin yapılmasını bekliyor.

Çorum’un en işlek cadde ve sokaklarına tezgah açarak, kayıt dışı faaliyet gösteren seyyar satıcıların bir an önce engellenmesi gerektiğini kaydeden esnaflar, “Devletten hiçbir beklentisi olmadan, tüm yükümlülüklerini yerine getiren esnafla seyyar satıcıların haksız rekabete girmeye hakkı yoktur. Burada vatandaşlarımıza da büyük iş düşüyor. Vatandaşlarımız hem kendi sağlığını hem de ülke ekonomisini düşünerek bu tür satıcılardan alışveriş yapmamalıdırlar” dediler.

Seyyar satıcıların zaman zaman kendi aralarında yer kapmak için kavga ettiklerini de vurgulayan Eğridere esnafı, kavgalar yüzünden hem kendilerinin hem de müşterilerinin rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Çorum’un en modern caddesi olarak gösterilen Eğride Caddesi’ne bu görüntülerin yakışmadığını belirten esnaflar, gurbetçi vatandaşların, yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak alışveriş için gelmeye başladığı şu günlerde kavga ve gürültülerin caddeye yakışmadığını sözlerine eklediler.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat