Heri Haber

Bisiklet Severlere Çağrı

Çorum Doğa ve Ekstrem Sporlar Kulübü Derneği (BİSBİSE) bisiklet sürüşü etkinliği düzenleyecek.

Bisiklet Severlere Çağrı
29 Eylül 2017 - 16:12 'de eklendi.

Çorum Doğa ve Ekstrem Sporlar Kulübü Derneği (BİSBİSE) bisiklet sürüşü etkinliği düzenleyecek.

Dernek Başkanı Av. Gülhan Keleş’in verdiği bilgiye göre, Çorum bisiklet severlerin katılımı ile 30 Eylül 2017 Pazar günü saat 14:00’te Kültür Park’ta toplanılacak.

Saat Kulesi istikametinden Çorum Müzesi izlenerek Özdoğanlar Sineması Kavşağı’ndan Anıt Park’a kadar bisiklet sürüşü gerçekleştirilecek.

Dernek Başkanı Av. Gülhan Keleş, yaptığı açıklamada, “Bu etkinlik, ‘Sürdürülebilir ve aktif ulaşım, doğaya saygı ve trafik sorunlarına çözüm olabilecek bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Çorum Doğa ve Ekstrem Sporlar Kulübü Derneği tarafından düzenlenecek olup etkinlik yiyecek içeceklerine Toyota-Şamlıoğlu Bayii sponsor olacaktır. Bu etkinlik renkli görüntüleriyle Çorum’un tanıtımına katkı sağlayacağı gibi Çorum halkını spora, bisiklete ve bisikletli ulaşıma yönlendirerek doğaya saygılı nesiller yetişmesine vesile olacaktır.” dedi.

Öte yandan etkinlik güzergahı; başlangıç ve buluşma noktası; Çorum Kültür Park’tan itibaren, Gazi Caddesi -Saat Kulesi- İnönü Caddesi-Cengiz Topel Caddesi-Çorum Müzesi-Özdoğanlar sineması kavşağı-Bahabey Caddesi-Anıt olarak planlandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat