Heri Haber

Patlamanın Faili Belirlendi

Patlamanın Faili Belirlendi
18 Şubat 2016 - 10:49 'de eklendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da dün akşam meydana gelen terör saldırısının Türkiye’deki terör örgütü mensupları ve Suriye’den gelen YPG üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini ve olayla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Davutoğlu, terör saldırısının failinin Suriye uyruklu PYD üyesi Salih Necar olduğunun belirlendiğini de söyledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’da dün akşam meydana gelen terör saldırısının Türkiye’deki terör örgütü mensupları ve Suriye’den gelen YPG üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini ve olayla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Davutoğlu, terör saldırısının failinin Suriye uyruklu PYD üyesi Salih Necar olduğunun belirlendiğini de söyledi.

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasınınsatır başları:
Dün yapılan saldırı asker ve sivil memurlarımıza yönelik olmuştur. Bu saldırı sonrası Cumhurbaşkanımız’la beraber değerlendirdik.

Tüm failler aydınlatılmıştır.İntihar saldırısını gerçekleştirenler belirlenmiştir. Saldırının YPG irtibatı ortaya çıkarılmıştır.

YPG üyeleri tarafından düzenlendiği belirtilen saldırgan Suriyeli Salih Neccar ve 9 kişi gözaltına alınmıştır. Bu alçakça saldırıyı gerçekleştirenler ve dolaylı yoldan destek veren kim varsa cezalandırılacaktır. Bu terör saldırıları milletin devlete olan öz güvenini sarsmak istiyor. Bunu başaramayacaktır. TBMM’de terör konusunda bile tavır koyamayan partiyi kınıyorum. Her ne olursa olsun TBMM oturumlarına ara vermeyecektir. YPG bölücü terör örgütünün bir parçasıdır. Tam ve tartışmasız bir dayanışma bekliyoruz. YPG adlı terör örgütünün neler yaptığını delillerle ortaya koyacağız.İHA

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER