Heri Haber

Akıllı Kavşak Kameraları Yenileniyor

Çorum Belediyesi şehrin önemli caddelerinde bulunan kavşaklardaki trafiği düzenleyen kameraları yeniliyor.

Akıllı Kavşak Kameraları Yenileniyor
06 Ağustos 2018 - 16:25 'de eklendi.

Çorum Belediyesi şehrin önemli caddelerinde bulunan kavşaklardaki trafiği düzenleyen kameraları yeniliyor. Kameralar trafik kontrol merkezinden kontrol edilecek.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan yaptığı açıklamada, ilimizdeki 9 kavşakta sayım ve görüntüleme görevini yürüten kameralarımızı, ulaşımla ilgili daha sağlıklı veri almak için yeni sistem kameralar ve yazılım sistemi ile değiştiriyoruz dedi.

Ulaşım planlamamızı yaparken bu kavşaklardaki kameralardan aldığımız veriler bizim için çok önemli diyen Candan, “kavşaklarda araçların bekleme sürelerinin minimize edilmesi, araç kuyruklarının bertaraf edilmesi için çözünürlüğü daha iyi, daha geniş görüş kapasitesine sahip kameralar ve daha özellikli donanımlı yazılım ile değiştiriyoruz. 9 kavşağımızı kamera sistemi ile 30 kavşağımızı ise yeni almış olduğumuz yazılım ile trafik kontrol merkezinden kontrol edebiliyoruz. Bu yazılımda trafik ışıkları arıza, elektrik kesintisi olduğunun da sistem uyarı vererek anında müdahale ediyoruz. Şehrimizde ulaşımı kolaylaştırmak için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER