Heri Haber

Belediye Amatör Sporları Unutmadı

Çorum Belediyesi, Çorum’da 20 branşta faaliyet gösteren 54 kulübe malzeme desteği sağladı.

Belediye Amatör Sporları Unutmadı
09 Ekim 2018 - 20:47 'de eklendi.

Çorum Belediyesi, Çorum’da 20 branşta faaliyet gösteren 54 kulübe malzeme desteği sağladı.

Her yıl Ekim ayının ikinci haftası kutlanan Amatör Spor Kulüpleri Haftası etkinlikleri çerçevesinde Çorum Belediyesi tarafından tüm amatör kulüplere malzeme yardımı yapılması nedeniyle bir tören düzenlendi.

Atatürk Spor Salonu’ndaki törene Belediye Başkanı Zeki Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, belediye birim amirleri, spor taban birliklerinin başkan ve yöneticileri ile il temsilcileri ve sporcular katıldı.

Sunuculuğunu başarılı programcı Bülent Özkömürcü’nün yaptığı törende konuşan Belediye Başkanı Zeki Gül, Çorum’u bir “spor kenti” haline getirmek, sporda Çorum’u gururlandıran başarılar elde etmek için gerekli olan tesisleşme çalışmalarına devam ettiklerini hatırlattı.

15 bin kişilik stadyum, Yeni Spor Salonu, Binicilik Tesisi, Mahalle Spor Salonları gibi Çorum’a çok önemli spor yatırımları kazandırdıklarını altını çizen Başkan Gül, bu yatırımların tamamı hizmete açıldığında Çorum’u, sportif alanda önemli bir merkez haline getirmiş olacaklarını ve bunun mücadelesini verdiklerini kaydetti.


Küçük – büyük herkesin ilgisini çeken, artık dünyada bir eğitim aracı olarak da kullanılan sporu sadece yatırımlarla sınırlamadıklarını söyleyen Gül, “Yatırımlarımızın yanında, şehrimizde 7’den 70’e vatandaşlarımızın, özellikle öğrencilerimizin bizzat katılabileceği spor organizasyonları düzenliyoruz. Uluslararası Hitit Koşuşu, Cami Çocukları Spor Şöleni, Mahallelerarası Futbol Şöleni, Karakucak Güreşleri, Engelsiz Spor Şöleni, Yaz Spor Okulları,
Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm illere örnek gösterdiği KYK Spor Şöleni gibi spor organizasyonları yapıyoruz. Şehrimizde yapılan ulusal ve uluslararası tüm spor organizasyonlarına destek oluyoruz” açıklamasında bulundu.

Her yıl düzenli olarak Amatör Spor Kulüplerine malzeme yardımlarını sürdürdüklerini ifade eden Gül, “Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, bu yıl; şehrimizde bulunan tüm kulüplerimize malzeme yardımı yapıyoruz. Şehrimizde 20 farklı spor branşında sporcu yetiştiren 54 kulübümüzün, 54’üne de spor malzemesi dağıtımı yapıyoruz. Şehrimizde faal olan, 54 spor kulübümüzde yaklaşık 4 bine yakın aktif spor yapan evladımız var. Buralarda ilgi ve yetenekleri istikametinde spor yapan evlatlarımıza 5 bin 88 adet malzeme dağıtımı yapacağız. Dağıtım yapacağımız malzemeler arasında; Eşofman takımı, dizlik, raket, top, antrenman tişörtü, yüzme paleti, masatenisi masası, spor ayakkabısı gibi 96 kalem farklı çeşit malzemeyi gençlerimize, sporcularımıza dağıtıyoruz” ifadelerini dile getirdi.


Amatör Spor Kulüplerine 200 bin TL’lik malzeme desteği sağladıklarını açıklayan Gül, “Belediye olarak Amatör Sporcularımızı, Amatör Spor Kulüplerimizi önemsiyoruz.
Amatör Spor Kulüplerimiz özellikle okul çağındaki gençlerimize doğrudan hitap ediyor. Gençlerimizin profesyonel spora adım atmalarının temelini amatör kulüplerimiz oluşturuyor.
Profesyonel spora kaynaklık eden amatör spor kulüplerinin her türlü desteği hak ettiğini düşünüyorum. Gönüllü olarak yapılan, ailelerimizin evlatlarını güvenerek emanet ettiği amatör spor kulüplerin desteklemesi gerektiğine inanıyorum.
Biz Çorum Belediyesi olarak, gerek gençlik merkezlerimizdeki faaliyetlerimizle, gerek spor yatırımlarımızla, gerek spor organizasyonlarımızla evlatlarımızın, öğrencilerimizin; spor alanında daha aktif olmalarını istiyoruz. Gençlerimize, evlatlarımıza ise gerek eğitim – öğretim hayatlarında ve gerekse spor yaşamlarında üstün başarılar diliyorum. Hayırlı günlerde kullanmalarını temenni ediyorum… Sevgili Gençler; Destek Bizden, Başarı Sizden… Bu desteklerimize devam edeceğiz” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
sanalbasin.com üyesidir
İLGİLİ HABERLER