Heri Haber

‘Amatör Spor Mağdur Edilmeyecek’

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan Amatör sporun kesinlikle mağdur edilmeyeceğini söyledi.

‘Amatör Spor Mağdur Edilmeyecek’
13 Eylül 2018 - 18:17 'de eklendi.

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan Amatör sporun kesinlikle mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Ahmet Sami Ceylan beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ile birlikte spor taban birliklerinin temsilcilerinin daveti ile ASKF’de bir araya geldi.

Toplantıya ASKF Başkanı Sefer Kurtaran, TÜFAD Başkanı Remzi Karahan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Durmuş Buyruk, Futbol İl Temsilcisi Engin Ayan, İl Hakem Komitesi Başkan vekili Kahraman Ölçer, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Şube Başkanı Halil Öztürk ile ASKF Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Aylar, Hilal Kiraz, Mustafa Kanat, Hayrettin Karaca ve Mehmet Arduç katıldılar.

Ziyaret sırasında Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sefer Kurtaran Çorum amatör sporunun tesislerinin sorunları ve çözümleri konusunda hazırladıkları sekiz maddelik taleplerini iletti.

Ceylan bu talepleri dinledikten sonra yaptığı konuşmada mevcut spor tesislerinin bulunduğu alanla ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşlelerin sürdüğünü söyledi.

Amaçlarının bu tesislerin bulunduğu alanı millet parkı, modern bir konferans salonu, engelli eğitim merkezi, mini futbol, voleybol, basketbol sahaları ve tenis kortlarının bulunduğu bir konsept haline getirmek istediklerini söyledi.

Mevcut spor tesislerinin eksikleri konusunda gerek yerel gerekse genel bütçeden gerekli kaynakların aktarılacağını belirten Ceylan ‘Tüm amatör camia rahat olsun kesinlikle amatör sporu mağdur etmeyeceğiz. Mevcutlardan çok daha modern ve ihtiyaca cevap verecek şekilde yenilerini yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın’ dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER