Heri Haber

Veteranla Mücadelede Yoğun Mesai

Çorum Belediyesi Çorum Merkezde yürüttüğü vektörel mücadele çalışmalarına köylerde de tüm hızıyla devam ediyor.

Veteranla Mücadelede Yoğun Mesai
12 Haziran 2018 - 14:27 'de eklendi.

Çorum Belediyesi Çorum Merkezde yürüttüğü vektörel mücadele çalışmalarına köylerde de tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan yaptığı açıklamada, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz Mart ayında başlatılan vektörel mücadele çalışmaları kapsamında tespit edilen üreme alanlarında larva mücadelesine devam ediyor” dedi.

Belediye mücavir alan sınırları içerisindeki tüm cadde ve sokaklarının konteynerlerini vektörel mücadele programı doğrultusunda haftada 1 kez ilaçladıklarını belirten Candan, “İl merkezimizde yürüttüğümüz çalışmalara ilaveten vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını rahat bir şekilde geçirebilmeleri için merkeze bağlı 41 köyümüzde vektörel mücadele çalışmaları başlattık. Celilkırı, Köprüalan, Tepeköy, Ömerbey, Deliler, Çeşmeören, Kadıkırı, Ahilyas, Hacıpaşa, Pınarçay, Karapürçek, Altınbaş, Bayat, Paşaköy, Serpin, Pınarcık, Metinler, Kuruçay, Yaydiğin, Karacaköy, Karapınar, Tolamehmet, Eskiekin, Kazıklıkaya, Kavacık, Elmalı, Büget, Rıçvanlar, Çomarbaşı, Ahmediye, Pancarlık, Atçalı, Karaağaç, Eskice, Kuşsaray, Güney, Yenice, Sarimbey, Serban, Tatar, Bozboğa köylerinde Ramazan Bayramına kadar belirlenen program doğrultusunda vektörel mücadele çalışmaları yürüteceğiz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “halk sağlığını tehdit eden vektör canlılarla olan mücadelemizde vatandaşlarımızdan; çöpleri açık halde boş alanlara atmamalarını istiyoruz. Çöpleri poşetlenmiş ve ağzı kapalı halde konteynerlere atmaları, çöp konteynerlerinin kapaklarını kapalı olarak tutmaları ve özellikle hayvansal atık üreten kişi ve işletmelerin bu atıklarını önlemini almadan çevreye dökmemeleri konusunda duyarlılık beklemekteyiz” diye konuştu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Tamirle Uğraşırken Ağır Yaralandı

İşyerinin Deposunda Yangın Çıktı

Fazla İlaç İçince Hastanelik Oldu

Kapat