Heri Haber

‘Kitap Dağıtımında Sıkıntılar Oldu’

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediyenin okullara aldığı 88 bin kitap içinde yer alan bazı kitaplarla ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi.

‘Kitap Dağıtımında Sıkıntılar Oldu’
09 Ocak 2018 - 17:18 'de eklendi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediyenin okullara aldığı 88 bin kitap içinde yer alan bazı kitaplarla ilgili yapılan eleştirilere cevap verdi.

Başkan Külcü, konuyu öğrendiği andan itibaren gerekli müdahaleyi yaptığını ifade ederek hayata geçirilen Z Kütüphanelerin öneminin gözden kaçmaması gerektiğini de söyledi.

Belediye Meclisi’nin dün yapılan ocak ayı toplantısında CHP Grup Başkan Vekili Necdet Biçer, Belediye tarafından okullara dağıtılan kitaplar içinde yer alan bazı yazarların tepki çektiğini belirterek Belediyenin bu konuda ne yaptığını sordu.

Necdet Biçer’in eleştirilerine katıldığını belirterek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise “Ama bilinmesi gereken şöyle bir husus var: Biz sadece çarşamba günü sayın Bakanımızın da katılacağı teslimat törenimizde Türkiye’de yapılmayan bir işi yaprak 88 bin adet kitabı Milli Eğitim Müdürlüğümüze dolayısıyla okullarımıza teslim edeceğiz. Genelde Türkiye’nin eğitim hayatına özelde ise şehrimizin eğitim hayatına muhteşem bir katkı sağlamış olacağız. Bunun bir önceki adımı da bir defa da 35 Z Kütüphane yaptırmak oldu. Türkiye’de toplam 900 civarından Z Kütüphane olduğu düşünülürse bunların 40 tanesini biz gerçekleştirmiş olduk. Neredeyse her 20 kütüphaneden birisini Çorum Belediyesi yaptırmıştır. Bu da eğitime büyük bir katkıdır. Evlatlarımızın geleceğine ülkemizin devletimizin milletimizin geleceğine ilişkin nasıl bir aydınlık gelecek hayal ettiğimizin en güzel ifadelerinden biridir diye düşünüyorum . Her işimizi yaparken hassas olmak zorundayız ve öylede hareket ediyoruz. Ama zaman zaman kusurlarımız ve eksiklerimiz yetişemediğimiz yerler oluyor. 88 bin adet kitabın içinde iki tane yazarın kişisel olarak benimde orada bulunmasını tasvip etmediğim kitapları bir şekilde oraya intikal etmiş. İlk kütüphaneye teslim edilir edilmez o gece haberim oldu ve bu hatanın telafi edilmesi için gerekenin yapılmasını istedim. Teslim edilen yerlerden o kitaplar derhal alındı. Büyük bir işi heyecanla yapıyorsunuz ve içinde küçük bir kusur çıkıyor. Biriside mal bulmuş mağribi gibi sarılıyor. Sendikamızın birisi bu konu da ne yapacağımızı bildiği halde işgüzarlık yapmış ve çıkıp bu kitapları nasıl alırlar demiş. Bende aynı şeyi söylüyorum. Biz senden önce söyledik ve gerekeni de yaptık. Bu kadarcık kusur kadı kızında da olur. Bizde insanız. Bu işleri de insan aklıyla yapıyoruz. Bizim dışımızda da bir sürü aktör var. Arkadaşlarımızın gözünden kaçabiliyor. O kitapların kütüphanelere konulmuş olmasını tasvip etmiyorum. O ne kadar yanlışsa böyle bir şeyi arzulamadığımızı bile bile açıklamaları yapan arkadaşlarımızın tutumu da o kadar yanlıştır” diyerek sözlerini tamamladı.(hakimiyetgazetesi)

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Toplu Taşıma Belediyeye Kaldı

Düğün Salonu ve Havuz Kiraya Verildi

Gençlik Merkezi’nden Köy Okullarına Yardım

Kapat