Heri Haber

‘Türkiye’yi Yargılamak Kimsenin Haddi Değildir’

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, “Rıza Zarrap üzerinden Türkiye ye parmak sallamak ne Amerika’nın nede bir başkasının haddine değildir.” dedi.

‘Türkiye’yi Yargılamak Kimsenin Haddi Değildir’
06 Aralık 2017 - 9:36 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin,  “Rıza Zarrap üzerinden Türkiye ye parmak sallamak ne Amerika’nın nede bir başkasının haddine değildir.” dedi.

ABD’de süren reklam dolu bir yargı sürecinin başladığını belirten Şahin, “Türk vatandaşı, İran kökenli karanlık bir şahsiyet üzerinden Türkiye yargılanmak, sorguya çekilmek istenmektedir. Bu alçaklığa hiçbir ülkenin hakkı yoktur. Amerika da oynanan dava oyunu yargı yetkisi bakımından hukuki olmaktan çıkmış, siyasallaşmıştır. Sanığıyla tanığıyla itirafçısıyla savcısıyla ve yargısıyla Türkiye’yi hedef alan ihanet senaryosu ortaya konmuştur” ifadelerini kullandı.

“Zarrab denilen 3 maymunun 3 üncüsü ABD ya karşı bir suç işlediyse yargılansın ve cezalandırılsın. Buna kimse itiraz etmez , Türkiye’de işlenen bir suç varsa bunun hesabının sorulacağı yer de Türk adaletidir . Bu karanlık ve satılık şahıs Türkiye’ye iade edilmeli, ABD de üçkağıdı bırakıp elindeki belgeleri Türkiye’ye vermelidir “diyen Şahin açıklamasına şu şekilde devam etti;

“Türkiye’deki bazı kendini bilmez beyinlerin bu alçak senaryoyu alkışlamaları utanç vericidir.. Yandaş görünenlerin de FETÖ konusunda günah çıkartmaya çalışanların da ellerini ovuşturduklarını görüyoruz. Rıza Zarrab konusunda ince hesaplarla bu davadan fitne çıkarmak ne vatanperverliğe ne Türk siyaset anlayışı ile de bağdaşmaz.. Bizim MHP olarak kişilerle ilgili bir telaşımız yoktur. Kimsenin savunucusu da avukatı da değiliz. Biz Ülkemizin Şeref ve Onurunun haysiyetinin peşindeyiz. Türkiye ahlaksızca mahkeme edilirse , Türk bankacılığı ve ekonomisi hasara maruz kalırsa siyaset kurumlarımız Amerika’da bir şarlatan yargıcın oyuncağı olursa bundan kim kazançlı çıkacaktır? Böyle bir zarardan kim siyasi ikbal elde edecektir? Siyaset anlayışımız ahlak ve töreye uygun halde yapılır, adam gibi insan yapılır. Türkiye’nin onur ve şerefi üzerinden siyaset olmaz. Türk töresinde, Türklüğün töresinde pusuya yatarak ihanet den nemalanmaya yer yoktur. FETÖ şebekesi yeni senaryolar peşinde koşarken, bu hainlerin oluğuna su taşımak asıl açıklanacaktır? Siyasi hesaplar ve ikballer için Türkiye’yi arkasından bıçaklamak ihanetin en adicesidir.
Rıza Zarrab denen şarlatanın yargılanması ancak Türk mahkemelerinde olmalıdır . Bu şebeke başının işlediği ne suç varsa, hukuk da cezası bellidir. ABD, Türkiye’nin itibar ve saygınlığıyla siyasi ve ekonomik durumuyla oynamayı ne diye planlamaktadır? Bizim ABD denen terör destekçisi bir ülkden ve yargısından elde edeceğimiz duyacağımız alacağımız hiçbir halt yoktur.Sınırlarımız dışında bir yargılamadan da biz nasıl faydalanır kendimize malzeme çıkarırız diyerek siyaset yapmak da bizim siyasi anlayışımıza ve ahlakımıza sığmaz , Bu şekilde siyaset yapanların kidegörülmeyen bir ilkesizlik ve ahlaki çürümüşlüktür. Eğer ülkemize sahip çıkmazsak, hürriyetimizi korumazsak, suskun kalırsak dış güçlerin mandası ve himayesi altına girmeyi kabul etmiş olmazmıyız. Rıza Zarrap üzerinden TÜRKİYE ye parmak sallamak ne Amerika’nın nede bir başkasının haddine değildir.Bunu Türk milliyetçileri asla kabul etmez ve bunun hesabını ne pahasına olursa olsun sorar. Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır böyle de kalacaktır.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat