Heri Haber

Taylan Yıldız Gençlerle Buluştu

İYİ Parti’nin Google’dan transfer ederek Genel Başkan Yardımcılığına getirdiği Dr. Taylan Yıldız, Çorum’da gençlerle buluştu.

Taylan Yıldız Gençlerle Buluştu
13 Mayıs 2018 - 13:49 'de eklendi.

İYİ Parti’nin Google’dan transfer ederek Genel Başkan Yardımcılığına getirdiği Dr. Taylan Yıldız, Çorum’da gençlerle buluştu.

İYİ Parti Çorum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Girişimcilik ve Teknoloji’ konulu söyleşiye, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Taylan Yıldız katıldı.

ÇESOB toplantı salonunda gerçekleştirilen söyleşide; İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Çorum İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Yetik, Milletvekili Aday Adayları Sefer Yılmaz, Hatice Çolak, Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Atlamaz, il, ilçe yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda partili ve gençler yer aldı.

Türkiye’nin bir çok şehrinde benzer söyleşilerde; kalkınma ve teknoloji, genç işsizliği, girişimcilik, siber güvenlik ve beyin göçü gibi konularda sohbetler gerçekleştiren Yıldız’ın, söyleşisine gençler ilgi gösterdi.

Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, “Biz cumhuriyetimizde ilk defa sağcısı, solusu, ilericisi, gericisi demeden, tüm halkımızla, tüm milletimizle hepimiz cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Atatürk’ün bize emanet ettiği, Atatürk’ün bize hediye ettiği cumhuriyeti biz artık dişimizle, tırnağımızla, her türlü gücümüzü kullanarak savunuyoruz. Onun için bugün de beraberiz, bu çok önemli. Bu şu demek oluyor; biz bugün bu mücadelemizi kazandığımız zaman bundan geriye dönüş yok ve bundan sonra parlementer demokrasimizi, katılımcı demokrasimizi ve cumhuriyetimizi bir daha tartışma masasına koymayacağız” dedi.

‘140 YILLIK EKONOMİ GELENEĞİMİZİ BOZDULAR’
Türkiye’nin değişen ekonomi politikası hakaında da konuşan Yıldız: “Biz dünyada batının doğuya açılan yüzüyüz. Dünyanın en büyük 17’nci ekonomisiyiz. Çok ciddi bir ülkeyiz. Dünyada hem jeolojik açıdan hem de politik açıdan çok önemli bir yerdeyiz. Ortadoğu gibi dünyanın en büyük savaşlarının verildiği yerde dengeleyici unsuruz. Dünyada modern olmayı başarabilmiş tek İslam ülkesiyiz. Ama biz daha önce Ortadoğuya liderlik yapan kültür anlamında, eğitim anlamında, bilim, fen anlamında liderlik yapan bir ülkeyken şimdi bakıyorsunuz adalet sıralamasında, inovasyon sıralamasında, eğitim sıralamasında;Libya ile Suudi Arabistan ile Mısır ile aynı yerlerde geziyoruz. Biz lider olmayı hak etmiyor muyuz? Hak ediyoruz. Biz daha önce lider miydik? Evet liderdik. Biz yüzyıllarca liderdik. Ayrıca Atatürk’ün çizdiği ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesiyle de Ortadoğuda yılarca ağırlığını koruyabilmiş ama hiç kimsenin de ocağını söndürmeyen bir dış politikamız vardı ama bizim şimdi ki dış işleri bakanlarımız, 130, 140 yıllık dış işleri politikamızı değiştirdiler, kodlarını bozdular, ülkemizi çok büyük bir buhranın içine attılar bunu da hepimiz görüyoruz” şeklinde konuştu.

Çorumluların ilgi gösterdiği söyleşi, soru ve cevaplarla devam etti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER