Heri Haber

‘Siyasilerin Çıkarlarına Hizmet Ediliyor’

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, son günlerde Sağlık Sen Çorum Şubesi’nde yaklaşan sendika seçimleri nedeniyle yaşanan ve Devlet Hastanesi’nde personelin yerlerinin değiştirilmesinden sendika başkanının istifasına kadar olan süreçle ilgili olarak bir değerlendirmede bulundu.

‘Siyasilerin Çıkarlarına Hizmet Ediliyor’
11 Nisan 2018 - 19:08 'de eklendi.

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, son günlerde Sağlık Sen Çorum Şubesi’nde yaklaşan sendika seçimleri nedeniyle yaşanan ve Devlet Hastanesi’nde personelin yerlerinin değiştirilmesinden sendika başkanının istifasına kadar olan süreçle ilgili olarak bir değerlendirmede bulundu.

Bekir Özsaçmacı, “Hastanede meydana gelen olaylar ahlak sınırlarını dahi alt üst edecek noktalara geldiği, siyasilerin günü birlik konaklama mekanları olduğu, çalışanların maraba gibi muamele gördüğü, tencere dükkanına tezgahtar yerleştirir gibi sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarının değiştirilmesi yaşanan durumlardan bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır” ifadesini kullandı.

Özsaçmacı, “Sendikacıların mensubu olduğu sivil toplum örgütünün haklarını savunması gerekirken siyasilerin ikbal ve çıkarlarına göre bugüne kadar çalışmaları geldikleri nokta itibari ile menfaat çatışmasına girdikleri de bugün yaşanan düşük profilli çekişmelerinden belli olmaktadır” dedi.

Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hasta garantili olarak yapıldığını, hastalara ticari gözle bakıldığını ileri süren Özsaçmacı, yöneticilerin de siyasilerin güdümünden çıkamadığını belirtti.

Özsaçmacı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“SİYASİLERİN ÇIKARLARINA HİZMET EDİLİYOR”

“Bir hatırlatma ile başlamak isteri: Tüm fertlerin bir düşüncesi vardır iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış. Faklılıklarına göre birbirlerine bakabilirler. Eleştiri ve öneri herkes için gerekli bence bu noktadan hareketle düzgün bir tartışma ortamına katkıda bulunmak adına görüşlerimi belirtiyorum.

İlimizde ranta dayalı olarak yapılıp işletilmeye başlanan Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi yönetim şekli ve idare edenlerin kişisel alışverişleri partimiz tarafından uzun süredir takip edilmekte ve gözlemlenmektedir. Hastanenin yapılırken hasta garantili olarak yapılmış olması hastaların ticari gözle bakılması, çalışan işçilerin işletme sermayesi marabalar gibi değerlendirilmesi ne yazık ki çok acı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son günlerde hastane içerisinde personellerin siyasi çıkarlar ve sendikal ikballer ile oradan oraya sürekli yer değiştirmesi, yöneticilerin görevlerinden alınıp siyasi aktiviteler içerisinde olduğu net bir biçimde ortaya çıkmıştır. Sendikacıların mensubu olduğu sivil toplum örgütünün haklarını savunması gerekirken siyasilerin ikbal ve çıkarlarına göre bugüne kadar çalışmaları geldikleri nokta itibari ile menfaat çatışmasına girdikleri de bugün yaşanan düşük profilli çekişmelerinden belli olmaktadır.

” YAŞANAN OLAYLAR AHLAK SINIRLARINI ALT ÜST EDİYOR”

Aynı zamanda bir üniversite hastanesi de olan Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, üniversite yöneticilerinin, sakallarını sıvazlamaktan duruma vakıf olamadıkları da görünen bir gerçektir.

Hastanede meydana gelen olaylar ahlak sınırlarını dahi alt üst edecek noktalara geldiği, siyasilerin günü birlik konaklama mekanları olduğu, çalışanların maraba gibi muamele gördüğü, tencere dükkanına tezgahtar yerleştirir gibi sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarının değiştirilmesi yaşanan durumlardan bazıları olarak karşımıza çıkmaktadır.

“GİDECEĞİNİZ YERE KADAR KOVALARIZ”

Herkesin her kurumun kendi görevlerini yapmalarını bekliyoruz aslı vazifelerini yapmayıp siyasi aktivitelerde bulunan sendika temsilcileri ve kamu çalışanlarını buradan uyarıyorum bu milletin tertemiz vergileri ile aldığınız maaşınızın hakkını vermenizi bekliyoruz. Bu olumsuzlukların devamında ısrar ederseniz gideceğiniz yere kadar kovalayacağımızı biliniz.

“KORKUSUZCA MESLEKTAŞLARINA SAHİP ÇIKAMADILAR”

Tüm bu yaşanan olumsuzlukların bizatihi gözlemcisi olup kamuoyu adına orada bulunan bir gazetecinin Ak Parti Çorum Milletvekilinin korumaları tarafından darp edilip tartaklanması hastanede gelişen bütün olayların nerden ve nasıl oluştuğunu göstermektedir. Saldırıya uğrayan gazeteci arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, saldırıyı şiddetle kınıyorum. Basın çalışanlarının da korkusuzca meslektaşlarına sahip çıktıklarını görebilmek mücadele azmimizi artıracaktır.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Bitki Serası İhale Edilecek

KKSM’den Doğa Yürüyüşü

Uğurcan Dursun Dünya Karmasında

Kapat