Heri Haber

” O Uçak Mutlaka Çorum’a İnecek”

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan ile İl Başkanı Yusuf Ahlatçı kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi.

” O Uçak Mutlaka Çorum’a İnecek”
03 Ağustos 2019 - 14:20 'de eklendi.

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan ile İl Başkanı Yusuf Ahlatçı kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi.

Havuzbaşı Restaurant’ta düzenlenen programda konuşan AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, 2006 yılından bu tarafa basınla sürekli istişare içerisinde bulunduğunu ve gerekli desteği de gördüğünü söyledi.

“HIZLI TREN PROJESİ İHALE AŞAMASINDA”

Hızlı tren projesinin durdurulması gibi bir durumun söz konusu olmadığına vurgu yapan Ceylan, hızlı ve yük treni projenin ihale aşamasında olduğunu ifade etti.

“O UÇAK MUTLAKA ÇORUM’A İNECEK”

“O uçak Çorum’a mutlaka inecek” sözünü tekrarlayan Ceylan, ” Havaalanını bir şekilde halledip, o uçağa birlikte bineceğiz. Ben söylediğim sözün hala arkasındayım ve hep birliktede o uçağın Çorum’a indiğini göreceğiz” dedi.

16 yıldır Çorum’a hizmet eden bir partide bulunduğunu belirten Ceylan, bu hizmetleri bundan sonrada getirmeye devam edeceklerine işaret etti.

Çorum’da devam eden yol çalışmalarına da değinen Ceylan, karayollarında yapılan tüm çalışmaların aynı hızla devam ettiğini ve en kısa sürede bitirileceğini söyledi.

Çorum halkı ile birlikte olmaya devam ettiğinin altını çizen Ceylan, “Halkımız ile birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Düğünlerde, açılışlarda gibi etkinliklerde sürekli halkın içinde olmaya gayret gösteriyoruz ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÇORUMSPORU SİYASİ RANT YAPTIRMAYIZ”

Çorumspor Başkanının Ülkücü olduğu için destek olunmadığı yönünde çıkan iddiaların sorulması üzerine Ceylan, ” Biz Çorumspora sürekli destek olduk. Bunu biz değil Çorumspor Başkanı Fatih Özcan’da bizzat kendisi söylüyor. Böyle bir algıyı kabul etmiyoruz. Belediye Başkanımız üzerine düşen desteği verecektir. Çorumspor kimseye kalmaz, Çorumsporu siyasi rant elde etme yoluna da kimse girmesin” dedi.

Eski hastanenin yerine yapılacak olan ek hastane binası ve Veterinerlik Fakültesinin durumu hakkında sorulan soruya ise Ceylan,  Veterinerlik Fakültesi ile ilgili eski rektörle gerekli çalışmaları yaptıklarını ve yeni rektör ile de bu konularda daha bir araya gelipte, konuşamadıklarını en kısa sürede bunlarla ilgili somut adımlar atacaklarını söyledi.

 

 

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER