Heri Haber

‘Miraç Gecesinin Mutluluğunu Yine Yaşayacağız’

AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Mehmet Karadağ Miraç Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

‘Miraç Gecesinin Mutluluğunu Yine Yaşayacağız’
12 Nisan 2018 - 15:58 'de eklendi.
AK Parti Çorum İl Başkanı Av.Mehmet Karadağ Miraç Kandili nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Karadağ, Mesajında Miracın, Peygamberimiz hazreti Muhammed (sav) şahsında, insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olduğunu belirterek Miraç Kandilini asırlardır büyük bir coşkuyla kutladıklarını kaydetti.
Mübarek Miraç gecesine bir kez daha vakıf olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşadıklarını aktaran, Karadağ, Miraç gecesinin Peygamber Efendimiz, Hz. Muhammed’in (S.A.V) Recep Ayı’nın 27. gecesi Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, ilahi huzura yaptığı yolculuk olduğunu söyledi.
İçinde bulundukları mübarek üç aylarda Regaip Kandiliyle başlayan mukaddes gecelere erişme mutluluğunu, birçok hikmet, sır ve bereketi barındıran Miraç Kandilini idrak edecek olmanın sevinciyle taçlandıracaklarını belirten Karadağ, Miraç; kendi semamıza, yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, âlem-i İslam’ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yükselişten geçtiğinin de mutlak habercisidir.
Şüphesiz manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru bir yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler; bizlere bireysel ve toplumsal olarak iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme, geleceğimizi Allah’ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazeleme fırsatları sunmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslâm âleminin ve hemşerilerimin mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyor, yaşanan tüm olumsuzlukların yerini sağduyu ve sükûnetin; barış ve huzurun almasını; ayrıca yakın coğrafyamızda zulüm, haksızlık ve şiddete maruz kalan İslâm beldelerinin tekrar barış yurduna dönüşmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum” diye konuştu.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER