Heri Haber Çorum

“İP Müdiresi Fitne Tohumları Ekiyor”

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, İP Genel Başkanının Ülkücüleri hedef alan sözlerine yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi.

“İP Müdiresi Fitne Tohumları Ekiyor”
23 views
06 Ağustos 2019 - 8:48

MHP Çorum İl Başkanı Arslan Kaynar, İP Genel Başkanının Ülkücüleri hedef alan sözlerine yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi.

Meral Akşener’in kendilerine içi boş sözlerle saldırdığını belirten Kaynar, “Tarla tarla gezerek ektiği fitne tohumlarının hasadını CHP-HDP tezgâhında satıp elde ettiklerini yurt dışındaki ağababalarına teslim eden İP’in müdiresi olağanüstü kongresinde yapmış olduğu konuşmasında güya demokrasi diyerek çıktığı yolda istişare yapmak yerine dayatmayı yöntem olarak belirlemiştir” dedi.

Kaynar, İP’in müdiresinin dışı çirkin, içi boş sözlerine tarladan CHP salonlarına terfi ettikleri kongrelerinde de devam ettiğini söyledi.

İP’yi HDP ve CHP’ye belediye kazandırmakla suçlayan Kaynar, “Milliyetçiliği; HDP ile bir olup CHP’ye belediye kazandırmak, HDP’yi Kürt siyasi hareketinin temsilcisi ilan edip Kandil’e siyaset yolunu açmak zannedenlerin kastettiği Türk Milliyetçiliği değil olsa olsa dostlarının savunduğu etnik bölücülüktür” diye konuştu.

Türk Milliyetçiliğinin birleştirici, bütünleştirici ve “Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek bilek, tek yüreğiz. Biz Türkiye’yiz.” diyen kutlu bir davanın temsilcileri olduğunu kaydeden Kaynar, “Türk milliyetçiliği ülküsü, Türk milleti kimliğinde birleşerek millet olgusuna birlikte vücut veren tüm vatandaşlarımızı bir bütün olarak kucaklamaktadır. Türk milliyetçiliği etnik, ırkçı, ayrımcı ve bölücü tahriklere ve tuzaklara karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin koruyucu kalkanıdır. Millî kimliğimizin ve birliğimizin temeli ve birleştirici tutkalı olan bu milliyetçilik anlayışı, Türkiye’nin mayasıdır” şeklinde konuştu.

“Türk milliyetçiliği, ırkçılık, etnik nefret ve düşmanlık üreten ve bunlardan beslenen değil, tam tersine bu insanlık dışı duyguları mahkûm eden millî şuurun adıdır” diyen Kaynar, konu ile açıklamasına şöyle devam etti;

“Millî birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzurun vazgeçilmez önemini çok iyi bilen Türk Milliyetçileri, bunları yıkmak isteyenlerle amansız mücadeleyi, fikir planında, demokratik ve meşru zeminlerde yapmaktadır. Türk milliyetçiliği; vatanına ve milletine, bunların temsil ve ifade ettiği tüm değerler manzumesine karşılıksız bir aşkla, derin bir sevgi ve imanla bağlanmaktır.

Bir siyaset kazası olan İP’in müdiresi, haydut arıyorsa dönüp partisine bakmalıdır. HDP ve İP yine ortak paydada buluşmuştur. Bu seferki paydaşlıkları MHP ve Ülkü Ocakları düşmanlığıdır. Ülkü Ocaklılara “haydut” diyecek kadar aşağılaşmıştır.

Ülkü Ocakları’ndan haydut çıkmaz. Ülkü Ocakları ne yaptığını bilen, ne söylediğini bilen, nereye ulaşmak istediğinin bilincinde olan muazzam bir fikir ekolü, köklü bir eğitim yuvasıdır. Ülkü Ocakları, ilim, irfan yuvasıdır. Zalime yavuz, mazluma yunustur. Haine düşman, bölücüye hasımdır. Ülkü Ocakları; Bilge Liderimiz başta olmak üzere, hepimizin yetiştiği kutsal mekânlardır. Ülkü Ocaklarından yetiştiğini iddia edip o salonda Ülkü Ocaklarına çemkirene, haydut diyene ses çıkarmayan da o talihsiz sözü söyleyen kadar alçaktır.Ülkü Ocakları’na düşman olan, Türk’e düşmandır” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016