Heri Haber

‘Havaalanı Çorum İçin Olmazsa Olmaz’

MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, havaalanı beklentisinin Çorum’un gündemini uzun süredir meşgul ettiğini belirterek, “Bir an evvel havaalanına kavuşmalıyız.” dedi.

‘Havaalanı Çorum İçin Olmazsa Olmaz’
10 Ekim 2017 - 9:12 'de eklendi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, havaalanı beklentisinin Çorum’un gündemini uzun süredir meşgul ettiğini belirterek, “Bir an evvel havaalanına kavuşmalıyız.” dedi.

Şehir merkezi nüfusunun 260 bine ulaştığını, ilçelerin potansiyelinin ortada olduğun, şehir ve yurt dışında yaşayan milyonu aşan hemşerilerimizle şehrin havaalanı talebinin makul karşılanması gerektiğini açıklayan Onan, açıklamasında şöyle dedi;
Çorum, sanayicisi, üreticisi ve esnafıyla ekonomik olarak kalkınma hamlesini tam anlamıyla gerçekleştirememiştir. Çorum’un hem sanayileşmesini hem de kalkınmasını tamamlaması için havaalanı, yüksek hızlı tren ve demiryolu yük taşımacılığı olmazsa olmazdır.

Çorum havaalanı eksikliği yüzünden ticari ilişkilerini tam olarak sağlayamamaktadır. Bu eksiklik yatırımcıyı caydırmakta, ticari ziyaret ve ilişkilere sekte vurmaktadır. Dünya ölçeğinde Çorum tarzı şehirlerin kalkınması için yeterli coğrafi şartlar, finans kaynakları, pazarlama şartları, üretim imkânları ve benzeri bir çok şart oluşsa bile, havaalanı ve yüksek hızlı tren bunun bir ayağını eksik bırakmaktadır.

Geçmiş iktidarlar döneminden beri bir türlü yapılamayan havaalanı, yüksek hızlı tren ve demiryolu yük taşımacılığı konusundaki beklentiler bu günlerde zirveye ulaşmıştır.

Şehrimizin hemen her köşesinde vatandaşlarımız bunları konuşmakta, hükümetten, siyasilerden ve iş çevrelerinden hangi adımların atılacağını takip etmektedir.

En son Başbakan’ın Çorum’un havaalanına ihtiyacı yok demesi hemşerilerimiz arasında hayal kırıklığına yol açmıştır. Kimi siyasi çevreler çıkıp Başbakan’ın söylediklerini savunsalar da, kamuoyunda oluşan beklentiler ve isteklere bakılırsa, Çorumlu hemşerilerimiz Başbakan ve hükümetlerin gelip geçici olduğunu, şehrimizin kalkınmasının ve gelişmesinin daha önemli olduğunu düşünmektedirler.
Daha sonra bir iş adamımızın çağrısıyla Çorum’un kendi imkânlarıyla havaalanını yapması konusu gündeme gelmiştir.

Bizler siyasi partiler olarak her ne kadar farklı düşünceler taşısak da konu şehrimiz olunca, konu şehrimizin gelişmesi ve kalkınması olunca her türlü siyasi hesabı bir kenara bırakmalıyız.
Gerek siyaset dünyası gerek iş çevreleri gerekse vatandaşlarımız olarak Çorum ortak paydasında buluşmalı el birliği ile şehrimizin beklentisini karşılamalıyız.
Bu şehirde doğup büyüyen, bu şehirde yaşayan her bir Çorum evladı gibi şehrimiz için elimizi taşın altına koymalıyız.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Çorum’umuzun havaalanı, yüksek hızlı tren ve demiryolu yük taşımacılığı imkanlarına bir an evvel kavuşması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu konuda siyasilerin, iş çevrelerinin ve vatandaşlarımızın aynı düşünce etrafında kenetlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Şehrimize katkı sağlayacak her bir adımı da destekleyeceğimizi ifade ediyoruz.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat