Heri Haber

Çorum İçin Her Şeyi Yapıyor

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 29. Istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı.

Çorum İçin Her Şeyi Yapıyor
05 Ekim 2019 - 21:20 'de eklendi.

AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 29. Istişare ve değerlendirme toplantısına katıldı.

Çorum’un talep ve isteklerini en üst makamlara iletmek için üstün gayret gösteren Ahlatcı, ilk olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir görüşmede gerçekleştirdi.

Amacının Çorum’da bir şeyler kazandırmak olduğunu belirten Ahlatcı, Sağlık Bakanı ile yaptığı görüşmede eski Devlet Hastanesinin yeniden hizmete açılabilmesi ve mevcut Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin durumunun yerinde incelenmesi için Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir’i Çorum’a davet ettiğini söyledi.

Sağlık Bakanına gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Ahlatcı, Bakan Koca’nın Bakan Yardımcısı Halil Erdemir’i Çorum’a göndereceğini açıkladı.

Ahlatcı, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da teşrifleriyle Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 29.İstişare ve değerlendirme toplantısında Çorum’un talep ve isteklerini hükümetin en üst makamlarına iletmek adına milletvekilleri ile birlikte her türlü girişimde bulunduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile bir araya gelen Ahlatcı, külliyede kendisi ile görüşme yapmak istediğini Cumhurbaşkanı yardımcısına iletti.

Önümüzdeki günlerde teşkilat olarak külliyede Fuat Oktay’ı ziyaret edeceklerini ifade eden Ahlatcı, Cumhurbaşkanı Yardımcısının Çorum’a gelmek istediğini ve kendilerini ağırlamaktan mutlu olacaklarını söyledi.

Bütün gayretinin Çorum’da bir şeyler kazandırmak olduğunu kaydeden Ahlatcı, bunun içinde Genel Başkan Vekili Prof.Dr.Numan Kurtulmuş ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Numan Kurtulmuş’u önümüzdeki hafta Çorum’a davet ettiklerini açıklayan Ahlatcı,”Sayın Kurtulmuş davetimizden duyduğu memnuniyeti bizlere ifade ederek hemşehrilerimizle ve teşkilatımızla bir araya gelmekten son derece memnun olacağını bizlere iletti” dedi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER