Heri Haber

CHP’den, Yamaner’e Sert Tepki

CHP Çorum İl Başkan Vekili Hayati Serbes, CHP Genel Merkezi için “PKK hücre evi” ve Cumhur Başkanı Adayı Muharrem İnce için de “Tavukçu Muharrem camide halay çekiyor” şeklinde sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Çorum Hitit Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner’i eleştirdi.

CHP’den, Yamaner’e Sert Tepki
10 Mayıs 2018 - 16:30 'de eklendi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkan Vekili Hayati Serbes, CHP Genel Merkezi için “PKK hücre evi” ve Cumhur Başkanı Adayı Muharrem İnce için de “Tavukçu Muharrem camide halay çekiyor” şeklinde sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Çorum Hitit Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner’i eleştirdi.

CHP İl Başkan Vekili Serbes, “Yetkilileri göreve davet ediyoruz; Çorum Valiliğini, Çorum Cumhuriyet Başsavcılığını, Çorum Hitit Üniversitesi Rektörlüğünü, bu yapılan haksız hukuksuz paylaşımla alakalı hukukun gereğinin yapılmasını tüm kamuoyu adına talep ediyoruz” dedi.

Hayati Serbes’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Çorum Hitit Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner sosyal medya hesabındaki paylaşımlarında CHP Genel Merkezi için “PKK hücre evi” ve Cumhur Başkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce için ”Tavukçu Muharrem Camide halay çekiyor” şeklinde paylaşımlar yaparak gerek partimizin tüzel kişiliğini, gerekse Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’nin kimliğini aşağılayıcı yıpratıcı söylemleri tüm toplumun göreceği şekilde sosyal medya hesabında paylaşmıştır.

Çorum Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Faruk Yamaner’in sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisini karalama ve yıpratma amaçlı Photoshop’la değiştirilen resim ve görselleri gerçek gibi paylaşarak partimize hakaret ve iftiralar içeren paylaşımlar bir akademisyene yakışmayacağı gibi bir insana da yakışmayacaktır. Akademisyen kimliği bulunan bir eğitimcinin Çorum gibi derin acılar yaşamış bir şehirde bu ve benzeri paylaşımlar yaparak güzel Çorum’umuzun huzurunu ve düzeni bozmaya hakkı yoktur.

Yetkilileri göreve davet ediyoruz; Çorum Valiliğini, Çorum Cumhuriyet Başsavcılığını, Çorum Hitit Üniversitesi Rektörlüğünü, bu yapılan haksız hukuksuz paylaşımla alakalı hukukun gereğinin yapılmasını tüm kamuoyu adına talep ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden bugüne Türkiye’nin birleştirici gücü olarak din dil ırk mezhep ayırt etmeksizin toplumun tüm kesimlerini kucaklayarak ülkemizde birliğin beraberliğin huzurun teminatı olmaya devam edecektir.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
TÜRKAV’da Bayrak Değişimi

Türkü Lezzetinde Bir Gece Yaşattılar

Sungurlu’da Seçim Heyecanı

Kapat