Heri Haber

CHP’de, İlk Aday Açıkladı

6 Ocak tarihinde yapılacak olan CHP Çorum İl Kongresi için ilk adaylık açıklaması Av. Nihat Ahıskalıoğlu’ndan geldi.

CHP’de, İlk Aday Açıkladı
23 Aralık 2017 - 22:36 'de eklendi.

6 Ocak tarihinde yapılacak olan CHP Çorum İl Kongresi için ilk adaylık açıklaması Av. Nihat Ahıskalıoğlu’ndan geldi.

Parti binasında adaylığını açıklayan Ahıskalıoğlu, “Adaylığım CHP’de ortaya çıkan ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. İçinde bulunduğumuz koşullarda sorumluluktan kaçmak, ülkemize ve halkımıza sırt çevirmek olurdu. Çocuklarımızın yüzüne utanmadan bakabilmek, yoksul halkımıza bir nebze umut olabilmek için verdim bu adaylık kararını” dedi.

İl Başkan Yardımcısı Kenan Özcan, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender ve çok sayıda partilinin hazır bulunduğu toplantıda 87 yıl önce katledilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşlarını anarak konuşmasına başlayan Ahıskalıoğlu, “Bizler devrim şehidimiz Mustafa Kubilay’ın başını verme pahasına yaktığı bu meşaleyi, karanlıkları aydınlatması için sonsuza kadar taşımaya and içiyoruz. Bu anlamlı günde Başta Büyük Önerimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz vatan uğruna canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.


Parti İl binasında düzenlenen basın açıklamasına; Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Uğur Demirer, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Firdevs Yalçın, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülhan Eke, Mecitözü Belediye Başkanı Ünal Yavuz, Mecitözü İlçe Başkanı Atiye Yaşar, Osmancık İlçe Başkanı Sadık Eker, Bayat İlçe Başkanı Metin Hıdır, Uğurludağ İlçe Başkanı Hünkar Akburu, İskilip İlçe Başkanı Burak İzzet Karaca, Laçin İlçe Başkanı Uğur Türkmen, İskilip İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Var, Belediye Meclisi Eski Üyesi Sadık Örgel,  İl ve Merkez İlçe yöneticisinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.


‘SORUMLULUKTAN KAÇMAK, ÜLKEMİZE
VE HALKIMIZA SIRT ÇEVİRMEK OLURDU’

CHP İl Başkanlığı’na neden aday olduğunu ve seçilmesi halinde neler yapacağına ilişkin konuşan Ahıskalıoğlu, şunları söyledi:
“Adaylığım Cumhuriyet Halk Partisinde ortaya çıkan ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. İçinde bulunduğumuz koşullarda sorumluluktan kaçmak, ülkemize ve halkımıza sırt çevirmek olurdu. Seçildiğim takdirde sadece ve sadece CHP’nin il başkanı olacağım. Partimizin kapılarını politika yapmak isteyen herkese sonuna kadar açık tutacağım. Kişisel hedefleri olan tüm partililerime eşit mesafede olacağım. Görev sürem bitmeden hiçbir makama aday olmayacağım. Yönetim anlayışım birlikte yönetmek ve şeffaf bir yönetim oluşturmaktır.

Partimizin tüm organlarında aday tespitinin ön seçimle ve üyelerin katılımı ile gerçekleşecek ön seçimle belirlenmesi temel ilkemiz olacaktır. Yönetim dışında kalan arkadaşların siyasi çalışmalarımızın her aşamalarına katılmalarını sağlayacağım. Geçmişte partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan arkadaşlarımız ile toplumumuzun kanaat önderlerinin görüş ve düşüncelerinden yararlanmak için dönemsel toplantılar yapıp katılımlarını sağlamaya çalışacağım.

Söyleyecek sözü olan herkese partimizin kapılarını sonuna kadar açacağım. Dönüşümsel olarak ilçelerimizin yönetim kurulu toplantılarına katılacağım. Partimizin mali işlerine şeffaflık ve hesap verebilirlik getireceğim.

Arkadaşlar seçildiğim takdirde bence ilimizin en büyük eksiği olan sosyal demokratların sesi olacak yerel-yazılı bir basın organı çalışması yapmaya ve CHP öncülüğünde bu yayın organı hayata geçirmeye çalışacağım. Emeğini esirgemeyip burada bulunan ve gelmek isteyip te katılamayan tüm yoldaşlarıma saygılarımı sunuyorum.”

KONGREYE 339 DELEGE KATILACAK
6 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da As Kültür Düğün Salonu’nda yapılacak olan CHP İl Kongresi’ne 193 Merkez İlçe, 115 İlçe delegesi ile tüzük gereği doğal delege olan 21 İl Yönetim Kurulu ve 9 İl Disiplin Kurulu Üyesi ve Milletvekili olmak üzere toplam 339 delege katılacak.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Çorum’da Fas Kahvesi Açıldı

Çobanlık Kursu Açılıyor

CHP Gençlik Kolları Topkül İle Devam

Kapat