Heri Haber Çorum

Ceylan “Tarım Sorunlarının Takipçisiyiz”

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, çiftçinin sorunlarını görüştü

Ceylan “Tarım Sorunlarının Takipçisiyiz”
37 views
13 Şubat 2020 - 12:01

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, çiftçinin sorunlarını görüştü.

Çorum’dan Ankara’ya giden Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi ve Tarım ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan’ ı ziyaret ederek çiftçinin ve üreticinin sorunlarını ileterek, çözüm için destek istedi. Ayrıca bu sene uygulamaya başladıkları sertifikalı arpa tohumluk yetiştirme projesi hakkında bilgiler verdi.

Yapılan toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, “Yapmış olduğumuz görüşme gayet verimli ve olumlu geçmiştir. Çorum’un sorunlarını dile getirdik, çözüm önerilerini de gayet yapıcı ve olumlu bulduk, ayrıca hazırladığımız projemiz hakkında bilgiler verdik. Çorum şartlarında en iyi arpa tohumunu üreterek, çiftçiye ucuz ve kaliteli bir şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz. Bunun için azami gayret gösteriyoruz. Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan ‘ın Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonunda olması sorunlarımızın çözümü ile ilgili gayreti, daha önceden yapmış olduğu destekler bizleri son derece memnun etmiştir. Milletvekilimizin aynı zamanda Ziraat Mühendisi olması sebebiyle sorunların üzerine Mühendis gözüyle bakarak gitmesi üreticimiz için büyük bir şanstır” ifadelerini kullandı.

Ceylan, Çorum’un önemli bir tarım kenti olduğu, üretim potansiyelin yüksek olduğunu belirtti. Tarımsal sorunları çözümlerini iyi biliyoruz. Çiftçiyi, toprağı, ürünü ve tüketici çok yönlü olarak ele almalı ve menfaatlerini koruyan bir uygulama ile yaklaşım sağlanmalıdır. Çiftçilerimizin sorunlarının çözümü noktasında her konunun takipçisiyim. Yapılması planlanan projeye de her türlü desteği sağlayacağız. Bu ve bunun gibi projelerin hızlandırılması için çaba sarf ediyoruz. Sosyal ve ekonomik gelişmişliğin tarıma bağlı olduğunu vurguladı. Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ‘ın ziyaretinden memnuniyetini dile getirdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016