Heri Haber Çorum

Ceylan, Çiftçi Sorunlarını Dinledi

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, bugün Ziraat Odası Başkanları ile biraraya geldi.

Ceylan, Çiftçi Sorunlarını Dinledi
23 views
10 Ocak 2020 - 17:57

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, bugün Ziraat Odası Başkanları ile biraraya geldi.

TBMM’nin tatile girmesinin ardından Çorum’a gelen ve hemen her gününü yoğun bir tempoda hemşehrileriyle birlikte geçiren Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, hafta başından beri sanayici ve işadamlarını ziyaret ederek onların sorun ve taleplerini dinledi.

Milletvekili Ceylan, bugün de çiftçi temsilcileriyle toplantı yaptı. Çorum Ziraat Odası’ndaki toplantıya merkez ve ilçe ziraat odası başkanları katıldı. Toplantı öncesinde bir konuşma yapan Milletvekili Ceylan, Ziraat Mühendisi olması ve TBMM’deki Tarım komisyonu üyesi olması nedeniyle çiftçilerle hep birlikte olduğunu dile getirdi.

Çorum’da hem tarım, hem de hayvancılık adına önemli gelişmelerin yaşandığını söyleyen Ceylan, üretimi ve hayvancılığı üst seviyeye taşımak için de koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve bundan sonrada çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan ise, Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın gerek milletvekilliği, gerekse de öncesi dönemlerde her zaman çiftçinin yanında olduğunu dile getirerek, her sorunlarıyla yakından ilgilenen Ceylan’a teşekkür etti.

Sayan, Çorum tarımının genel durumunu görüşmek, sorunlarını dile getirmek adına böyle bir toplantıyı tertiplediklerini anlatırken, özellikle de sertifikalı tohumluk konusunda Milletvekili Ceylan’dan taleplerinin olduğunu söyledi.

Çorum merkezde şu anda 8 çeşit sertifikalı tohum üretildiğini açıklayan Sayan, bunun ilçelere de yayılmasını talep etti.

Daha sonra basına kapalı olarak devam eden toplantıda tüm oda başkanları kendi bölgelerinin ve çiftçilerin genel sıkıntıları ve taleplerini Milletvekili Ceylan’a ilettiler.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016