Heri Haber

‘Bunlar Pensilvanya ve Kandil Uşakları’

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, İP (İyi Parti) ve CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nin terör yanlısı, Pensilvanya ve Kandil uşağı olduğunu iddia etti.

‘Bunlar Pensilvanya ve Kandil Uşakları’
10 Ekim 2018 - 13:50 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Ertuğrul Onan, İP (İyi Parti) ve CHP (Cumhuriyet Halk Partisi)’nin terör yanlısı, Pensilvanya ve Kandil uşağı olduğunu iddia etti.

İP Müdiresi dediği İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin grup toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve lider Devlet Bahçeli’ye yönelik hakaret içeren aşağılık ve saldırgan sözlerinin gerilimden beslenen MHP düşmanlarını bir araya getirdiğini ileri süren Ertuğrul Onan, İP’in genel başkanı ve sözcülerinin aşağılık saldırılarla gerdikleri siyasi ortamdan nemalanmak isteyen CHP’lilerin de rol kapma arayışına girdiğini vurguladı.

CHP sözcülerinin İP Müdiresinden aldıkları işaretle Genel Başkanları Devlet Bahçeli’ye yönelik siyasi üslup ve nezaketten yoksun sözler sarf ettiklerini belirten Onan, aynı şekilde bir CHP sözcüsünün açıklamasında “MHP’nin radikal tabanı” ifadesini kullanma cüretinde bulunduğuna dikkat çekti.

Onan, “İP’in hamiliğini üstlenen CHP’nin militan sözcüsü Engin Altay’ın, CHP beslemesi İP’in saygısız Müdüresinden Meral Akşener’in Sayın Genel Başkanımıza ve partimize yönelik hakaretlerine sahip çıkarcasına bize yönelik sarf ettiği kaba, bayağı ve aşağılık ifadeleri misliyle kendilerine iade ediyoruz. CHP Genel Başkanının “militan üyeler istiyorum” çağrısı yaptığı bir partinin sözcüsünün eleştirilerinin nazarımızda hiçbir karşılığı yoktur. Radikallik ve militanlık denildiğinde hiç kimse CHP’nin eline su dökemez? Zorbalıkla, tahrikle, provokasyonla iş yapmak CHP’nin işidir. Kaldı ki, 24 Haziran seçimlerinden önce kurdukları Şer İttifakı seçim sonrasında birbirlerine hakarete varan eleştirilerle dağılanların bugün MHP düşmanlığı üzerinden bir araya gelme çabaları ibretliktir.
Siyasette hiçbir karşılığı kalmayan İP ile CHP’nin MHP karşıtlığı üzerinden bir araya gelme çabası beyhude bir hamledir. Güneş motel rezaletinin 2018 versiyonunu sahneleyen, vekil pazarları kuran bu iki parti siyasette yeni bir gizli kapaklı provokasyonların peşindedir. Oysa bu iki partinin MHP düşmanlığı haricinde başka ortak yönleri de vardır. Her ikisi de terör örgütlerinin suflörlüğünde ortak hareket etmektedirler. Birisi Pensilvanya’nın, diğeri Kandil’in övgü ve desteğine mazhar olmuştur. Her ikisi de terör yancısı, Pensilvanya ve Kandil uşağıdır, teröristlerle gönül bağı vardır. Sonuç olarak, Şer ittifakı tahrik siyasetini devreye sokmuştur. Şer ittifakının militanları şuursuzca MHP’ye saldırmaya, bayağı sözlerle bizleri tahrik etmeye devam etmektedir. Ancak bilinmelidir ki, MHP Şer ittifakının bu ucuz oyunlarına gelmez. Ortada hiçbir fiili saldırı yokken bunun olması için var gücünü kullanan çakalların tezgahını MHP ve ülkücüler vakur ve sakin duruşuyla bozmuştur. CHP’nin ağzından çıkanı kulağı duymayan grup başkanvekiline ihtaren hatırlatırız ki, MHP’ye yaptığınız hakaret ve tahrikler elbette karşılıksız kalmayacaktır” ifadelerini dile getirdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER