Heri Haber Çorum

Ahlatcı, Bakanları Kıskaca Aldı

AK Parti Grup Toplantısı’na katılan Yusuf Ahlatcı daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ilgili bakanlarla TBMM Şeref Kapısı önünde bir araya geldi.

Ahlatcı, Bakanları Kıskaca Aldı
1 views
18 Ekim 2019 - 7:13

AK Parti Grup Toplantısı’na katılan Yusuf Ahlatcı daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ilgili bakanlarla TBMM Şeref Kapısı önünde bir araya geldi.

Ahlatcı, Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile birlikte eski Başbakan Binali Yıldırım’ı TBMM’deki odasında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Son başbakan Çorum’a davet edildi.

Görüşme ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan İl Başkanı Ahlatcı, “Türkiye’nin 27. ve son Başbakanı, 28. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Partimizin 3. Genel Başkanı. Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı görevlerinde bulunarak her zaman Reis’imizin yanında dimdik duran Sayın Binali Yıldırım Bey’i ilimize davet ettik” dedi.

Eski Devlet hastanesi için Bakanlıktan heyet gelecek
Çorum’da Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılması nedeniyle kapatılan eski Devlet Hastanesi’nin en azından bir bölümünün yeniden hastane olarak açılarak Çorumlulara hizmet vermesi adına girişimler sürüyor.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a da konuyu iletti. Ceylan ile Ahlatcı ayrıca TBMM’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da eski Devlet Hastanesi’nin yeniden hizmete açılması ve Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin durumunu bir kez daha anlattı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ahlatcı, eski hastanenin durumunu yerinde incelemek üzere Sağlık Bakanlığı’ndan bir heyetin birkaç gün içinde Çorum‘a geleceğini bildirdi.

İl başkanı Yusuf Ahlatcı; “MKYK Üyemiz Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan ile Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca ile TBMM’sinde bir araya gelerek Çorumluların selamlarını ilettik. Eski Hastanemiz ile ilgili bir heyetin önümüzdeki günlerde geleceğini belirtti. Hemşehrilerimize selamlarını ve saygılarını sundu” dedi.

Çorum Havaalanı, Demiryolu ve acemi birliği konusunda kararlı
Toplantıda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, Çorum ve Çorumlu için büyük önem taşıyan havalanı, demiryolu, acemi birliği ilgili büyük projenin bulunduğu detaylı bir dosya sunuldu.

Toplantıda AK Parti Çorum Millletvekili ve MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, ilçe ve belde belediye başkanları ile parti yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016