Heri Haber

’12 Eylül Tarihte Kara Bir Lekedir’

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, 12 Eylül darbesinin 38’inci yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “12 Eylül’ün Türk Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir” dedi.

’12 Eylül Tarihte Kara Bir Lekedir’
12 Eylül 2018 - 18:05 'de eklendi.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, 12 Eylül darbesinin 38’inci yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “12 Eylül’ün Türk Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir” dedi.

Karadağ, “Darbeler, gelişmekte olan ülkeleri, hedeflerinden alıkoymak için iç ve dış mihraklardan tarafından tertiplenen kirli tezgahlardır. AK Parti olarak Siyaset anlayışımızın temeli millet iradesidir. Milletimizin iradesi, partimizin vazgeçilmez ilkelerden olmuş onu gölgeleyecek hiçbir uygulama ve vesayete müsamaha gösterilmemiştir. Bundan asla taviz verilmeyecektir. Geçmişte askeri darbelerle sık sık demokrasisi sekteye uğrayan ülkemiz, AK Parti dönemiyle bu makus talihini yenmiş ve tarihin seyrini değiştirmiştir” ifadelerini dile getirdi.

12 Eylül 1980’de yapılan askeri darbenin Türkiye’yi gelişim yolundan alıkoyduğunu belirten Karadağ, 12 Eylül’ün üzerinden 38 yıl geçtiğini, fakat o günkü zihniyetin hala aynı mantıkla demokrasiye zarar vermek için iç ve dış mihraklardan medet umduğunu vurguladı.

Karadağ, “Darbeler, bir topluma yapılacak kötülüklerin başında gelirler ve maalesef ülkemize bu kötülükler geçmiş yıllarda sık sık yapıldı. Adnan Menderes ve arkadaşlarına yapılanlar, 12 Eylül’de de aynı mantıkla devam etti. 12 Eylül’ü atlatan ülkemiz, 28 Şubat’ta da aynı karanlık zihniyetin ve güçlerin hedefindeydi. Tüm bu olumsuzluklar, 2002’de göreve gelen AK Parti iktidarıyla son buldu. Çünkü bu sefer darbelere karşı dik duran ve gücünü milletten alan bir iktidar ve lider vardı. AK Parti döneminde de karanlık zihniyet rahat durmadı ve e-muhtıra, gezi olayları, 17-25 Aralık ve son olarak da 15 Temmuz ihanetine şahit olduk. Çok şükür, bize yaşatılmak istenen bu ihanetleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu, güçlü bir siyasi irade ve milletimizin desteği ile atlattık. 16 Nisan günü milletimiz, ülkesine, devletine, bayrağına ve toprağına sahip çıkarak bu ihanet çevrelerine karşı Cumhurbaşkanımıza sahip çıktı.Aynı oyunlarına devam eden bu karanlık zihniyet 24 Haziran da da yapmak istedi fakat yine milletimizin desteği ile yenilmeden zaferle çıktık” açıklamasında bulundu.

AK Parti’nin demokrasi konusundaki inancını ve ısrarını uzun yıllardan beri sürdürdüğene dikkat çeken Karadağ, “Millet iradesine konulmak istenen her türlü ipotek ve vesayet eylemi, karşısında Ak Parti’yi bulacaktır. Bizler, bundan 38 yıl önce yapılmış olan 12 Eylül Askeri Darbesini şiddetle kınıyoruz. Kınamanın yanında, bugün ve bugünden sonra, demokrasimize kastedecek, insan hakları ihlallerine sebep olacak her türlü güçlerle mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER