Heri Haber Çorum

“Pandemi Döneminde Performans Kesintisiz Verilmelidir”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan Çorum İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti.

“Pandemi Döneminde Performans Kesintisiz Verilmelidir”
578 views
09 Eylül 2020 - 10:17

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan Çorum İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret etti.

Genel Başkanı Semih Durmuş ziyarette yaptığı konuşmada, “Her zaman sağlık çalışanlarının yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Sahada sağlık çalışanlarını sık sık ziyaret ediyor sorun ve taleplerinin çözümü için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemiz sağlık çalışanlarının hak ettiklerinin karşılığını alıncaya kadar da devam edecektir. Türkiye’nin şartlarını biliyoruz. Bu nedenle Hiçbir zaman da Türkiye’nin şartlarını zorlayacak taleplerde bulunmuyoruz. Ancak haklı ve makul taleplerimize her defasında mazeret üretilmesini ve ötelenmesini kabul etmiyoruz ve adilde bulmuyoruz. Her zaman ifade ettiğimiz gibi kangren haline gelen, çalışma barışını bozan, adaletsiz ek ödeme yönetmeliği ivedilikle revize edilmeli, adil olmalı, çalışma motivasyonunu bozan değil, yükselten bir noktaya getirilmelidir” dedi.

Sabit ödemelerin mutlaka emekliliğe yansıtılmasını isteyen Durmuş, “Kreş imkanı sağlanmalı, fiili hizmetten tüm sağlık çalışanları yararlanmalıdır. Ayrıca sağlıkta çalışma barışı için performans sistemine de mutlaka kalıcı çözümler üretilmelidir. Pandemi dolayısıyla Mart, Nisan ve Mayıs ayında verilen performans ücretleri, kesintili olarak değil, pandemi devam ettiği sürece verilmelidir” şeklinde konuştu.

“Çorum’da son dönemde vaka sayılarının artması üzücü ve sağlık çalışanları içinde bir o kadar zor bir süreçtir” diyen Durmuş “Buradan tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylık ve sağlıklı günler dilerken, vatandaşlarımızdan da sağlık çalışanlarına yardımcı olacağı en önemli kural olan; maske, mesafe ve hijyen konularında azami hassasiyeti göstermelerini diliyorum. Bu dönemlerde idarecilerden talebimiz; Büyük bir özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımıza koruyucu kıyafetler ve çalışılan ortamlarla ilgili fiziki şartların uygun hale getirilmesi için gereğinin yapılmasıdır. Fiziki şartların uygun hale getirilmemesinden kaynaklı en ufak bir ihmal vebaldir. Buna fırsat verilmemelidir. Buradan Tüm sağlık çalışanlarımıza kolaylıklar ve sağlıklı yaşamlar dilerken, sağlık çalışanlarımıza her türlü konuda yardımcı olmaya çalışan ve çalışmaya devam eden ve misafirperverliğin en güzel örneklerini gösteren başta il sağlık müdürümüz ve başkanlarımız başta olmak üzere tüm idarecilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü Uzn.Dr. Ömer Sobacı’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016