Heri Haber

Özel Hastanesi, Lösemili Çocukları Unutmadı

Çorum Özel Hastane personeli maske taktı, lösemili çocuklar için umut oldu…

Özel Hastanesi, Lösemili Çocukları Unutmadı
07 Kasım 2018 - 15:34 'de eklendi.

Çorum Özel Hastane personeli maske taktı, lösemili çocuklar için umut oldu…

Çorum Özel Hastanesi personeli 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla maske takarak çalıştılar. Hastane personellerinin göstermiş olduğu duyarlılık ise takdir topladı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Çorum Özel Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Bilgili, “02-08 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olduğunu hatırlatarak, bu konuda toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla personelimiz bugün maske takarak çalışacak” dedi.

Bilgili, “Kısa adı LÖSEV olan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ‘Maskeni Tak, Umut Ol’ adlı bir kampanya düzenliyor. Löseminin, iyi beslenilmesi ve iyi koşullarda yaşanması halinde tedavi edilebilir bir hastalık olduğuna dikkat çekmek için düzenlenen etkinliklerde, maske takan herkes fotoğrafını sosyal medya üzerinden ‘@losev1998’ etiketiyle paylaşarak LÖSEV’e destek olacak” diye konuştu.

Hastane sosyal medya hesaplarından da Lösemili Çocuklar Haftası ile ilgili görsel yayınlayan Çorum Özel Hastanesi, lösemi konusunda da farkındalık oluşturdu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER