logo

reklam

PINAR KOLEJİ UYUM EĞİTİMİNE BAŞLADI

PINAR KOLEJİ UYUM EĞİTİMİNE BAŞLADI

DSCN8390Milli Eğitim Bakanlığı’nın; Okul hayatına uyum programı çerçevesinde, Özel Pınar Koleji Anasınıfı ve 1/A ile 1/B sınıflarının öğrencileri, öğretmenlerini ve okul hayatını tanımaya başladılar.
Okul Müdürü Kazım ALPOĞLU;
“Okul ile ilgili merak ve endişelerini gidermeye yönelik faaliyetler düzenlenmekte olan bu dönemde öğrenciler; sınıflarını, okulun bölümlerini, öğretmenlerini, okul görevlilerini ve yöneticilerini tanıma fırsatı buldular. Okulu ve öğretmenlerini tanıyarak okul hayatına hazırlıkları sağlanan çocukların, tüm öğrencilerin okula geldiği günlerde daha güvenli hareket etmeleri amaçlanmaktadır.

DSCN8369
Özellikle ilk çocuklarını okulla tanıştıran velilerin de endişeleri bulunabilmektedir. Bu süreçte velilerimizin de merak ettikleri konular ve endişeleri giderilmekte, gerekli rehberlik yapılmaktadır. Böylece gereken uyum sağlanmaktadır.
Okulla tanışan öğrencilerimize temel derslerin yanında; İngilizce, Drama, Satranç, Halk Oyunları gibi dersler de verilerek sosyal yönlerinin gelişmesini de amaçlamaktayız. Öğrencilerimizin ve velilerimizin okul hayatında üzerine düşen görev ve sorumlulukları içeren “Okul kuralları” kitapçıkları dağıtılarak okul ortamında mutlu, huzurlu, düzenli bir yaşamın olmasını amaçladık. Disiplinli bir çalışma ve kurallara uyum sonucu başarı kendiliğinden gelecektir.

DSCN8406 DSCN8407
Mutlu bir geleceğe ulaşabilmek için yavrularımızı hazırlama sorumluluğu ile çalışan
Özel Pınar Koleji, yarınlara umutla bakmaktadır.
Yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ