Heri Haber

Çorumlu Sanatçı Yeni Albümünü Çıkardı

Çorumlu Zeynep Asya’nın “Tut Elimden” yeni albümü müzik marketler ve dijital platformlarda!

Çorumlu Sanatçı Yeni Albümünü Çıkardı
09 Ocak 2019 - 15:05 'de eklendi.

Çorumlu Zeynep Asya’nın “Tut Elimden” yeni albümü müzik marketler ve dijital platformlarda!

Müzik, en eski sanat dallarından biridir. İlk insanlar konuşmaya evrilmeden önce taşı taşa vurarak, kemik ya da odundan borulara üfleyerek doğadaki sesleri taklit ederek müziğin ilk temellerini atmışlardır. İlkel insandan başlayıp modern insana gelene kadar müzik her coğrafyada farklı evrim ve süreçlerini içinde barındırıp, hangi çağda yaşarsa yaşasın güncelliğini korumuştur. Ve bundan sonra da insanlığın tarihinde, dilinde-yüreğinde yerini koruyacaktır.

Müzik yaşamın her evresinde olan, onsuz olunmayan bir “olgu”dur. Bazılarımıza müzik dinlemek, müzikle dinlenmek, müzikle eğlenmek yeter ilken; bazılarımız da çalgı çalmak, müzik yaratmak, müzik icra etmek isteriz. Bu bağlamda müziğe gönül veren Zeynep Asya’da nev-i şahsına münhasır tarzı, tavrı, ses rengiyle müzikal yolculuğuna Ali Ekber KAYIŞ kılavuzluğunda devam ediyor. Asya’nın hüzünlü, lirik, ırmak gibi çağıldayan sesine duduk, çello, viyola gibi batı enstrümanları da eşlik ediyor. Tamamı bestelerden oluşan 9 eserlik albüm; Deniz Taylan TOPRAK, Arsen EVEREKLİYAN, Dünyasıgüzel ERGÜN, ÜMMÜŞEN, Dünya AYDIN, Melis AKTAŞ, Tuğba KAKIŞIM eserlerinden oluşuyor.

Geçmiş zamanlarda özel müzik okullarında nota, solfej, şan, bağlama, yan flüt eğitimi alan Zeynep ASYA müzikle kendini geliştirme, gerçekleştirme yolunda öğrenme sürecine devam ediyor.

Zeynep ASYA’nın “Tut Elimden” adlı 2.solo albümü Kalan Müzik etiketiyle yayımlanıyor.

Ali Ekber KAYIŞ, Burcu Yankın ALKIŞ, Serhat DEMİRTAŞ, İsmail SOYBERK, Rustam Jon MAKHMUDOF, Muhittin DARICI, Onur GÜGERCİNOĞLU, Erdi ARSLAN, Adem TOSUNOĞLU, Şaban GÖLGE, Mesut MURT gibi değerli müzisyenler enstrümanlarıyla “Tut Elimden” de Zeynep ASYA’ya eşlik ediyor.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER