escort bayan

Heri Haber Çorum

Artık Adımız “Teksas Çorum”

Son zamanlar da yine yaşanan olaylardan sonra Şehrin adının başına Teksas’ı ekleyip ‘Teksas Çorum’ desek herhalde kimsenin bir şey diyeceği olmaz.

Artık Adımız “Teksas Çorum”
Mustafa KÜLCÜ( info@herihaber.net )
12.066 views
20 Ocak 2020 - 9:03

Son zamanlar da yine yaşanan olaylardan sonra Şehrin adının başına Teksas’ı ekleyip ‘Teksas Çorum’ desek herhalde kimsenin bir şey diyeceği olmaz.

Vukuatsız gün geçmiyor, İki genç parkta kavga ediyor, ve sonu cinayet bir genç daha hayatını kaybediyor. İki grup arasında kavga çıkıyor ve silahlar çekiliyor. Artık bir insanın canına kıymak, bir can almak, toprakta gezinen karıncayı bilmeden ezmek gibi bir hal aldı.

Şehrin göbeğinde işyerlerinin kurşunlanmasını artık normal karşılar hale geldik. Daha ufak tefek gasp, kavga, bıçaklama gibi olayları saymıyoruz.

Neyse mevzumuz göbeğini kaşıyanların her şeyden çıkar elde etmeye çalışmaları değil. En azından şimdilik…

Şehri bilmeyen, dışarıdan birisi sadece basın/yayın organlarında çıkan haberlere göre değerlendirme yapsa Çorum’a “Huzur Kenti” dendiğine inanmakta güçlük çeker…

Niyetim, emniyetin önleyici tedbir almakta yetersiz kaldığını falan yazmak değil. Ya da birilerini suçlayarak bir yerlere varmaya da çalışmayacağım.

Sadece ama sadece ‘Huzur kenti Çorum” denilen şehir ile son dönemde yaşanan vurgunların, cinayetlerin olduğu kentin aynı olup olmadığını sorgulamaya başladık.

Huzurun başkenti olmakla övündüğümüz, kültür mozaiği Çorum’da yeterince güven içinde yaşayamıyoruz. Devlet Hitit’lerin başkenti, medeniyet şehrinin Teksas’a dönmesine nasıl bakıyor?

Çorum’da son altı ayda yaşananlara birilerinin dur demesi lazım. Kavgalar bir kenara bırakılıp, görev ve sorumlulukları huzuru sağlamak olanların gereğini yapması lazım. Çorum’da siyasi bütünlüğün olmamasını fırsata dönüştüren bürokratların gerçek işleriyle uğraşmaları için daha kaç vukuatın olması gerekir.

Artık siyasiler birbirleri ile ve bürokrasi ile uğraşmayı bırakıp, bu şehrin sorunlarına ne zaman el atacağını dört gözle bekliyoruz. Artık bürokrat kesiminde kendi öz işlerine dönüp, dönmeyeceğini merak ediyoruz.

Tabiki bu şehrin siyasileri birbirleri ile kavga ederse, bürokrasi ile uğraşırsa bu toplumun kavgacı olması kaçınılmaz olur.

Yakında yine bazı kavga filmleri gösterime girecek, Çorum halkı merakla beklesin. (Bunu da bir yerlere not edin)

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016