logo

reklam

KAFKAS,BAŞBAKANIN KATILDIĞI PROGRAMI ORGANİZE ETTİ

KAFKAS,BAŞBAKANIN KATILDIĞI PROGRAMI ORGANİZE ETTİ

fotoğrafSağlık Bakan Yardımcısı Hemşehrimiz Agâh Kafkas, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Şehir Hastanesi Projesinin imza törenini organize etti.
Sağlık Bakan Yardımcısı Agâh Kafkas, Sağlık hizmetlerinde artık dünyanın tercih ettiği ülkeyiz. Türkiye yüksek standartlarda kaliteli hizmet veren tesislere kavuşuyor. Kişi ve toplum sağlığının korunmasında, geliştirilmesinde ve hastaların tedavi edilmesinde de önemli rol alan projelere imza atıldı. Ülkemizin en önemli ve en büyük sağlık yatırımları 15 Şehir Hastanesi ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Binası’nın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 14 ilde Kamu-Özel İşbirliği ile İmza Töreni, 12 Eylül 2013 (Perşembe) günü, saat: 14:00’te, Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşti.
Törene Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bilim ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ekomomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ekrem Erdem, Haluk İpek, Salih Kapusuz’un yanı sıra Şehir Hastanesi Projesi imzalanacak olan 14 ilin Milletvekilleri, yöneticileri ve temsilcileri de hazır bulundu.
Projesi imzalanan şehir hastaneleri şunlar; Adana Şehir Hastanesi, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi, Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Elazığ Şehir Hastanesi, Gaziantep Şehir Hastanesi, İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, Kayseri Şehir Hastanesi, Mersin Şehir Hastanesi, Yozgat Şehir Hastanesi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi,Konya Şehir Hastanesi, Manisa Şehir Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi, Kocaeli Şehir Hastanesi, Isparta Şehir Hastanesi, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Binası 14 ilde Kamu Özel İşbirliği ile gerçekleştirilecek olan 15 Şehir Hastanesinin toplam yatak kapasitesi 24.405 olacak. Şehir Hastaneleri kampüslerinde Genel Hastanelerin yanı sıra Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Kalp Damar Hastalıkları Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Ruh Sağlığı Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi gibi Dal hastaneleri bulunacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ