Heri Haber

Sungurlu Erbakan Vakfı Açıldı

Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismini taşıyan Erbakan Vakfı’nın Sungurlu Temsilciliği açıldı

Sungurlu Erbakan Vakfı Açıldı
15 Temmuz 2017 - 17:19 'de eklendi.

Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismini taşıyan Erbakan Vakfı’nın Sungurlu Temsilciliği açıldı.

Erbakan Vakfı Genel Merkezi tarafından İlçe Temsilciliğine İbrahim Asalıoğlu görevlendirildi.

İbrahim Asalıoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, vakfın Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vasiyeti ile kurulduğunu söyledi. Vakfın Temsilciliğinin Sunguroğlu Mahallesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi No: 24 Kat:2 adresinde hizmete girdiğini belirten İbrahim Asalıoğlu, Erbakan Vakfı’nın amacını şöyle sıraladı:

“Erbakan Vakfı, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ortaya koymuş olduğu Milli Görüş ilkeleri çerçevesinde ilmi, ahlaki, iktisadi ve siyasi alanlarda çalışmalar yapar.

Milli Görüş hareketinin istikametini muhafaza etmeyi amaç edinerek mevcut çalışmalara öncülük eder ve destekler.

Bu çalışmaların gayesi bütün insanlığın dünya ve ahiret saadetini temin etmektir.

Hayatını milletimizin ve tüm insanlığın kurtuluşuna adamış Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın mücadele ve fikirlerinin yeni nesillere ve topluma doğru bir şekilde aktarılmasını sağlar.

Milletimizin ve insanlığın yaşadığı maddi ve manevi sorunlara milli değerlerimiz doğrultusunda çözüm önerileri sunar ve bunların uygulanması için gerekli çalışmaları yapar.

Yeni nesillerin milli ve manevi değerlerine bağlı şuurlu Müslümanlar olarak yetişmeleri için eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunur.

Kuvvetin değil Hakkın üstün tutulduğu adil bir dünyanın tesis edilmesi için, İslam ülkeleri ve tüm mazlum milletlerle ortak faaliyetlerde bulunur.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Kapat