Heri Haber

Şehitler İçin “Minnet” Yürüyüşü Düzenlendi

MHP Sungurlu İlçe Başkanlığı ile Sungurlu Ülkü Ocakları, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle şehitler için “Minnet” yürüyüşü düzenledi.

Şehitler İçin “Minnet” Yürüyüşü Düzenlendi
18 Mart 2017 - 17:56 'de eklendi.

MHP Sungurlu İlçe Başkanlığı ile Sungurlu Ülkü Ocakları, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle şehitler için “Minnet” yürüyüşü düzenledi.

Öğleden sonra Atatürk Meydanında toplanan grup, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganları ve tekbirler eşliğinde Karşıyaka Mezarlığında bulunan Sungurlu Şehitliğine yürüdü.

Şehitliğe gelen grup, Kur’anı Kerim okunmasının ardından hep birlikte şehitler için dua ettiler.

“Çanakkale Zaferi vatan sevgisinin şahadetle sınavıdır”

MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin, burada bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında Çanakkale Zaferi’nin milletin, ırk, mezhep, düşünce ayrımı yapmaksızın, tek yumruk haline geldiği ve vatan savunmasını yaptığı dünya tarihine geçen zafer olduğunu vurguladı.

Şahin şöyle devam etti. “Çanakkale Zaferi, milletler mücadelesinin acımasızca sürdüğü bu dönemde, Türk milletinin milli kimlikte buluşmasının, güç ve moral biriktirmesinin, öze ve inançlara dönmesinin de bir örneği ve dönüm noktasıdır. Çanakkale Zaferi vatan sevgisinin şahadetle sınavıdır. Bugün de başka yönleriyle büyük bir tehdit olarak ortaya çıkan emperyalizme karşı mücadelede, aziz milletimizin ihtiyacı olan kudret ve ilhamın eşi bulunmaz kaynağı Çanakkale ruhunun muhteşem anlamında saklıdır.

Yedi düvele karşı koyduğumuz, yenilmemeye yemin ettiğimiz ve imanımızla düşmana karşı koyduğumuz bu zafer, Türk Milleti’nin varlığını koruma azmini ortaya koyması bakımından önemlidir. Bu vatanı bize emanet eden ve kanlarıyla koruyan şehitlerimizin emanetine bizler de sonsuza kadar sahip çıkmak ve korumak zorundayız. Milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş atalarımıza ve kahramanlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz.”

Daha sonra MHP Sungurlu İlçe Başkanı Yasin Şahin ve Sungurlu Ülkü Ocakları Başkanı Erkut Nikbay ile beraberindeki grup şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Yürüyüş sonunda tekrar Atatürk Meydanı’na gelen grup hep birlikte “ülkücü yemini” etti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER