Heri Haber

‘Işık Görmüş Yarasalara Benziyorlar’

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Teşkilat Başkanı Yasin Şahin den MHP yi eleştirenlere Devlet Bahçeli ismini” duyunca ışık görmüş yarasa benzetmesi.

‘Işık Görmüş Yarasalara Benziyorlar’
12 Ocak 2018 - 10:35 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Sungurlu İlçe Teşkilat Başkanı Yasin Şahin den MHP yi eleştirenlere Devlet Bahçeli ismini” duyunca ışık görmüş yarasa benzetmesi.

Şahin yapmış olduğu açıklamada ;”Şer Odaklarınca En çok konuşulup tartışılan üzerinde durulan Genel Başkanımız Devlet Bahçelinin “MHP, ittifak olursa ittifakla, olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimlerine girer. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise Yenikapı ruhuyla hareket ederek Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı alır. Bu kadar nettir.” sözleri olmuştur.

Hayır cephesi bu sözleri işittikden sonra adeta çıldırdı. Gerçi Liderimiz Devlet Bahçeli’nin hangi sözünü duysa çıldırıyorlar. Onlar çıldırıyorsa, bu durum MHP’nin de doğru yolda olduğunu göstermektedir.

Zaten MHP üzerinde büyük oyunlar hesaplar var. MHP kuruluş maksadını devam ettirdiği sürece misyon ve vizyonunu terk etmediği sürece üzerinde küresel güçlerin iç ve dış odakları tehlilkeli oyunlar oynamaya devam edecektir . Bu oyunlar dün olduğu gibi şimdi de olmaktadır, gelecekte de olmaya devam edecektir..Tabiki birgün gelir de küresel güçler ve bunların yancıları MHP’yle uğraşmaktan, faaliyetlerini engellemekten vazgeçerse, O zaman MHP’nin misyonu ve vizyonu, varoluş gayesi ortadan kalkmış, 87 tane sıradan partiden biri haline gelmiştir.

Devlet Bahçeli ismini” duyunca ışık görmüş yarasaya dönenler var ülkemizde

Bugün LiderimizDevlet Bahçeli’nin Cumhur ittifakı konusundaki düşüncelerine çıldırmış gibi saldıran, kendilerine “Hayır Bloku” adını veren (CHP, HDP, İP, SP) 3 hafta önce TÜSES (Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı) ve Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Bir Arada Yaşamanın ve Barışın İmkanlarını Aramak Ortadoğu Konferansı’ başlıklı toplantıda yan yana gelmişler ve orada öne çıkan konu 2019’a yönelik kendi aralarında ittifak olmuştu.

Meral Akşener’in milletvekili Nuri Okutan oradaki konuşmasında “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek adamlık peşinde olan adayın karşısındaki aday kimse o desteklenmelidir. Mevcut yönetimden memnun olmayan kitlelerin ikinci turda sandıkta ittifakı sağlayacağına ve seçimlerin muhalefet tarafından kazanılacağına inanıyoruz” açıklamasını yapmıştı.

İki ay önce çıktığı bir televizyon programında “Önümüzdeki süreç ittifak süreci olacak” diyen Kemal Kılıçdaroğlu iken…

Yine iki ay önce “Diyelim CHP’nin adayı ikinci tura kaldı biz onu şartsız şurtsuz destekleyeceğimizi ilan ediyorum” diyen Meral Akşener iken…

MHP’nin kararları ve düşünceleri sanki kendileri ittifak peşinde değilmiş gibi niçin saldırıya uğruyor?

Siz CHP, HDP, İP olarak yanyana gelebiliyorsan MHP niçin AKP ile ittifak yapmasın?

AKP ile sadece doğrularda buluşan , doğru konularda yönlendiren destekleyen MHP’nin duruşu, Türkiye üzerinde oyun oynamak isteyenlerin oyunlarını bozmaktadır.

Yoksa kendi safını seçmiş ve ittifak yapmak için aylardır her türlü açıklamayı yapanlar AKP-MHP ittifakına karşı nasıl yüzsüzce ve pişkince açıklamalar yapabiliyorlar?

CHP, HDP, İP yanyana gelip ittifak yapma hakkını kendinde buluyor da, MHP’nin iradesini bunlar nasıl sorgulayabiliyor?

MHP,15 Temmuz darbe girişiminden bu yana çizgisini hiç bozmadan, Türk devletini düzlüğe çıkarmak, milletin geleceğini kurtarmak için muhalefet anlayışını ilkeli bir şekilde sürdürmektedir.

PKK’nın küçük partisi HDP Patron çıldırdı diyen CHP ve Meral Akşener’in partisi işte bundan büyük rahatsızlık duymaktadır.

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin medya temsilcileriyle yaptığı toplantıda söyledikleri sonrası bunlarda başlayan seferberlik aslında herşeyin ispatıdır.

Hele CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ittifak açıklamaları için “MHP’nin durumu, patron çıldırdı, kapatıyoruz” yorumunu yapması, 7 Haziran sonrası AKP ile koalisyon kurmak için, AKP peşinde 30 gün koşmasını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun “AKP ile koalisyon kurulmazsa üzülürüm” ve ”AKP ile önyargısız bir şekilde görüşeceğiz; 17-25 Aralık konusunda rövanşist olmayacağız” sözlerini hatırlattı.

Siyaset müptezelliği işte böyle bir şey…

AKP ile koalisyon kurmak için yalvar, AKP’nin suçlandığı konular için “rövanşist olmayacağız” de ama 7 Haziran sonrası AKP ile koalisyon kurmak için ortaya ilke koyan MHP’ye yanına HDP ve İP’i alarak saldır.

Bu kafadakilerin Liderimiz Devlet Bahçeli’deki siyaset ölçüsünü anlaması mümkün değildir.

Helede bunların ‘’Liderimiz Devlet Bahçeli’nin medya toplantısında söylediği “Yenikapı diye başlayan bir ruhla, hareketle anayasada ve halk oylamasında beraber hareket ettiğimiz, bütün kurum ve kurallarıyla uygulamasına öncülük ve önderlik yapan partiyle beraber sonuç almanın Türkiye’nin hayrına olacağı inancındayız. Bunun manası şudur, daha net olarak ifade ediyorum, herhangi bir sebeple Sayın Recep Tayyip Erdoğan aday olmaktan vazgeçerse, başka türlü gerekçeler ortaya konur, ‘Ben böyle bir yola girmek istemiyorum’ derse o kendisinin bileceği iştir ama 7 Ağustos’ta başlatılan bir ruha MHP sadıktır.”ölçüyü anlamasını hiç beklemeyin…

“Benim derdim Türkiye’dir.” Diyen bir lideri de, ancak derdi Türkiye olanlar anlar…

CHP, HDP, İP hadi şimdi tekrar toplanıp bir araya gelin, MHP’yi konuşmak yerine kendi ittifakınızı konuşun…” ifadelerinde bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Tarlasında Ölü Bulundu

Ulukavak Mahallesi’nde AK Parti Coşkusu

Antrenmanlara Tam Gaz Devam

Kapat