Heri Haber

“Dokunuşlar” Resim Sergisi Açıldı

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) ‘Dokunuşlar’ konulu resim sergisi açıldı.

“Dokunuşlar” Resim Sergisi Açıldı
19 Haziran 2019 - 13:35 'de eklendi.

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) ‘Dokunuşlar’ konulu resim sergisi açıldı.

MYO öğrencilerinin yağlı boya ile hazırladıkları resim sergisinin açılış kurdelesini MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ömür Demirer, Müdür Yardımcısı Gökhan Boduroğlu, Küratör Ferdane Koç eşi Dr. Celal Koç ile birlikte kesti.

Öğrenciler tarafından el emeği göz nuru ile hazırlanan tablolar katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı.

Okulun kantininde düzenlenen resim sergisinin 3 gün açık olacağını ifade eden Küratör Ferdane Koç, “Ben teknik bilgiler verdim öğrencilere, el göz koordinasyonları gelişsin diye. Boya ile haşır neşir ettim çocukları. Sonunda da güzel sonuçlar aldık. Bu çocuklar Güzel Sanatlar öğrencisi değil, daha önce sanat dersi almış öğrenciler de değil. İlk defa boyayla resimle haşır neşir oldular ve ben başarılı olduklarını düşünüyorum.” dedi.

MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ömür Demirer de, “Tabloları gerçekten çok beğendim. Resim bölümünde okuyan öğrencilere taş çıkartır bu resimler. Küratör Ferdane Koç ve öğrencilerimize emeklerine sağlık diyor ve teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sergide bulunan tablolar okulun Çocuk Gelişimi Programı, Fizyoterapi Programı, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı, Bilgisayar Programcılığı Programı, Dış Ticaret Programı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı ve İşletme Yönetimi Programı öğrencileri tarafından hazırlandı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER