Heri Haber

CHP Sungurlu Teşkilatı Aşure Dağıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Sungurlu İlçe Teşkilatı tarafından Muharrem Ayı nedeniyle parti binasında Aşure ikram edildi.

CHP Sungurlu Teşkilatı Aşure Dağıttı
06 Ekim 2018 - 16:31 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sungurlu İlçe Teşkilatı tarafından Muharrem Ayı nedeniyle parti binasında Aşure ikram edildi.

CHP Sungurlu İlçe Teşkilatı tarafından Muharrem Ayı nedeniyle Aşure ikram edildi. Parti binasında gerçekleştirilen Aşure ikramına, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, İlçe Başkanı Ali Erayhan, partililer ve davetliler katıldı.

Aşure dağıtımı sırasında konuşan Milletvekili Tufan Köse, “Bugün geleneksel olarak her yıl yaptığımız Aşure etkinliğimizin Sungurlu’da ki dağıtımına katıldık. Emeği geçenlere başta İlçe Başkanımız Ali Erayhan’a ve partililerimize teşekkür ederim. Bu etkinlik çok önemli bir etkinlik, inancın simgesi olmaktan öte onlarca malzemenin bir araya gelerek nasıl güzel bir tat haline geldiğini ortaya koyan bir tat Aşure. Bu anlamda da farklılıklarımız zenginliğimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bu farklılıkları, demokrasi, özgürlük, barış, aydınlık gelecek için bir araya getirmenin telaşında ve mücadelesindeyiz. 100 yıldır yaptığımız bu mücadele de önümüzde ki Yerel Seçimlerde bu mücadelenin sonuçlarını almak. Partimizi ve adaylarımızı başarılı kılmak üzere gayretlice çalışmaya devam edeceğiz. Hem Sungurlu’da hem diğer ilçelerimizin tamamında Aşure etkinliğimiz vesile ile bir araya geldik. Ülkemize, kentimize ve Sungurlu ilçemize olan güvenimizi tazeledik. Tüm Sungurlulu hemşehrilerime sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, “Sungurlu İlçemizin Aşure etkinliğine katıldık ve memnun olduk. Bu Aşure etkinliğinin barışa, kardeşliğe ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Allah bereket versin.” dedi. İlçe Başkanı Ali Erayhan da, yaptığı konuşma da, Muharrem Ayının; sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu, acıların yaşanmadığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekiştiği, barış, huzur ve mutluluk dolu bir dünya dileklerimle; yapılan ibadetlerin kabul olmasını temenni eder, sevgi ve saygılar sunarım.” ifadelerine yer verdi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER