Heri Haber

Osmancık SP´de Görev Değişimi

Saadet Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu dün Belediye Kültürü Merkezi´nde gerçekleştirildi.

Osmancık SP´de Görev Değişimi
12 Şubat 2018 - 10:22 'de eklendi.

Saadet Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu dün Belediye Kültürü Merkezi´nde gerçekleştirildi.

Saadet Partisi´nin Belediye Kültürü Merkezi´nde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulunda İlçe Başkanlığına Halil İbrahim İnoğlu seçildi. Genel Kurul divan heyetinin oluşturulması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından genel kurul konuşmaların yapılması ile devam etti. İlk konuşmayı eski İlçe Başkanı Muttalip Gürer yaptı. Gürer konuşmasında, “2014 yılından buyana Saadet Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Büyük bir onur ve şerefle yürütmeye çalıştım. Saadet Partisi Osmancık İlçe Başkanlığı görevini bu kongre ile sona erecektir. Merhum Mücahit Necmettin Erbakan Hocamın Genel Başkanı olduğu bu mukaddes davada Saadet Partisinde onurla ilçe başkanlığını yapma şerefini bana nasip eden Allah´ıma Hamdü Senalar olsun. Bu süre zarfında bize bu görevi layık gören başta teşkilat mensupları kardeşlerim. Bize yakın ilgisini esirgemeyen ilçemizin değerli protokolüne, yerel basınımıza ve özellikle kıymetli Osmancık halkımıza teşekkürlerimi sunarım. Seçilecek yeni başkana çalışmalarında başarılar dilerim. Saadet Partisi Kongresinin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden dilerim. ” İfadelerine yer verdi.

Gürer´in ardından İlçe Başkanlığına seçilen Halil İbrahim İnoğlu yaptığı konuşmada, “Çok Bu aşk dava aşkıdır, bu aşk hizmet aşkıdır, bu aşk ümmet aşkıdır. Ne mutlu ömrünü bu aşka adayanlara, Ne Mutlu önüme mezar taşımı dikseler ben vurulduğumda ölmem diyenlere, bu aşk Seyyid Çavuşa 250 kiloluk mermiyi “YA ALLAH” diyerek namluya sürdüren güçtür. Bu aşk Fatih Sultan Mehmed´e denize zincir vursalar gemileri karadan getiren güçtür. Kongremizi büyük bir heyecan ile gerçekleştiriyoruz. Biz tüm teşkilatımız olarak halkımızla iç içe olacağız. Siyaset ve söylem değiştirecek projeler getireceğiz. Osmancıkta bayrağımızı yeniden dalgalandıracağız. Bu önemli günde bizleri yalnız bırakmayan sevincimize ortak olan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bundan önce İlçe Başkanım Muttalip Gürer´e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı huzurunuzda teşekkür ederim. Kongremiz hayırlara vesile olsun.” şeklinde konuştu.

Eski başkan ve yeni başkanın yaptığı konuşmaların ardından Osmancık Belediye Başkan Adayı Muhammed Ali Karatepe, 24. Dönem milletvekili Zülfikar Gazi, Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık konuşma yaptı.

Belediye Başkan Adayı Muhammed Ali Karatepe yaptığı konuşmasında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ifade ederek, “İlçe Başkanlığına seçilecek olan ve görevini hakkıyla yürüteceğine inandığım Halil İbrahim İnoğlu kardeşimi tebrik ediyorum. Bu günden sonra çalışmalarımızı beklentilerin üzerine çıkararak etliye sütlüye karışacağız.” İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçime geçildi. Yapılan seçimde oyların tamamını alan Halil İbrahim İnoğlu Saadet Partisi İlçe Başkanlığına seçildi. İnoğlu´nun yönetimi Kadir Tarhan, Muttalip Gürer, Muhsin Ersoy, Selami Danacı, Zuhal İnoğlu, Mustafa Küçüksarı, Emine Ersoy, Emrullah Karakaş, Hasan Dağ ve Şaban Bülbül´den oluştu.

Genel Kurula Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, Belediye Başkanı Hamza Karataş, 24. Dönem Milletvekili Zülfikar Gazi, Laçin İlçe Başkanı Mustafa Ayvalı, Mecitözü İlçe Başkanı Üzeyir Özseçer, Belediye Başkan Adayı Muhammed Ali Karatepe, Genel İdare Kurul Üyesi Ahmet Bölükbaş ve partililer katıldı.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Otomobil Şarampole Devrildi: 2 Ölü

Çorum’da Asayiş Olayları

Çorum’da “Buda Geçer Ya hu” Sahnelenecek

Kapat