Heri Haber

‘CHP, MHP Düşmanlığı Yapıyor’

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Ortaköy MHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

‘CHP, MHP Düşmanlığı Yapıyor’
17 Kasım 2017 - 8:46 'de eklendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Ortaköy MHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

İskilip İlçe Başkanı Ali Alıcı’nın da katıldığı ziyarette Ortaköy İlçe Başkanı Ahmet Özyılmaz ve yönetimiyle bir araya gelen Aras, CHP’yi sert bir dille eleştirdi.

‘CHP’DE MARAZİ BİR HAL VAR’

Yollarda umduğunu bulamayan CHP’nin kendisini yeniden MHP karşıtlığına yerleştirmek istediğini belirten Aras, CHP sözcülerinin siyasette demagojinin ve polemiğin tutsağı olduğunu, Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırmak için fırsat kovaladıklarını, ancak bu saldırıları CHP’nin siyasi sığlığını gösterdiğini ifade etti

Aras, açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi; “CHP sözcüleri anketler üzerinden algı oluşturma gayretlerine taşeronluk yapmaktadır. CHP hangi kamuoyu yoklamalarıyla hareket etmektedir? Gerek son iki genel seçimde gerekse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi öngören referandum öncesinde hiçbir kamuoyu araştırmasında bırakınız sonuca ulaşmayı, sonucun yakınından dahi geçememiştir. Şimdi biz bu anketler üzerinden mi siyasi pozisyonumuzu belirleyeceğiz? Peki, CHP böyle yaparak kime hizmet etmektedir? Anketler toto oyunu haline gelmiştir. Anketler kamuoyu araştırmasından ziyade kamuoyu oluşturmanın aracı haline gelmişken, CHP de bu değirmenin bir çarkı olmanın ötesine geçemiyor. CHP kendisini üçüncü parti gösteren anketlerin cümleleriyle ne yapmaya çalışıyor? Anlaşılan o ki CHP anket sonuçlarına göre pozisyon belirleyerek MHP karşıtlığı üzerinden bir ittifak arayışına girmiş, çırpınmaktadır. Rotası şaşkın CHP, MHP’yi bıraksın kendi derdine yansın.

‘MHP PARLAYAN YILDIZ’

Milliyetçi Hareket Partisi kamuoyu oluşturmaya yönelik olarak her seçim döneminde baraj altı gösterildi ancak bu anketler her zaman nal topladı. Biz, CHP ve anketler üzerinden pozisyonumuzu belirlemeyiz. Demokratik bir ülkede son sözü sandıkta millet söyler. Milletimizin teveccühü milli politikaların merkezi MHP’yedir. MHP Türkiye’nin ufkunda bir yıldız gibi parlamaktadır.

‘İLKELERLE SİYASET YAPARIZ’

Bugün Türkiye’de siyaset gündemi MHP ile belirlenmektedir. Bütün tartışmaların odağına MHP’yi koyuyorlar. Bu durumu doğal karşılıyoruz, çünkü MHP Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki planlara karşı Türk milletinin sigortasıdır. MHP karşıtlığı üzerinden siyasi pozisyon alanlar MHP’siz bir siyasetin olamayacağını da itiraf ediyorlar.

Milliyetçi Hareket Partisi siyasetini konjonktürel gelişmelerle belirlemez. MHP ilkeleriyle var olan, ilkeleriyle siyaset yapan bir partidir. MHP hak bildiği yoldan dönmeyecektir. MHP Türk siyasi hayatının onurlu amiral gemisidir; bu konumunu da muhafaza edecektir.”

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Önceki yazıyı okuyun:
Hastaneden Bir Başarılı Operasyon Daha

Ankara’da Çorum Rüzgarı Esti

Bizim Sazımız Bizim Sözümüz

Kapat