Heri Haber Çorum

Oğuzlar’a Baraj ve TOKİ Müjdesi!

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, Oğuzlar İlçesini ziyareti sırasında yapılacak projeler hakkında da bilgiler verdi.

Oğuzlar’a Baraj ve TOKİ Müjdesi!
462 views
11 Eylül 2020 - 15:40

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Oğuzhan Kaya, Oğuzlar İlçesini ziyareti sırasında yapılacak projeler hakkında da bilgiler verdi.

Oğuzlar Barajı’nın 7 milyon 500 bin TL ödenek ile 2020 yılı yatırım programına alındığının müjdesini de veren Milletvekili Kaya, Baraj ihalesinin 2020 yılı içerisinde yaptırılacağını kaydetti.

Oğuz’ların çehresini değiştirecek olan TOKİ Konutları proje çalışmalarının bitmek üzere olduğunu ve en kısa zamanda ihalesinin yapılacağını duyuran Kaya, “18 bin metrekare Kilit Taşımız hazır inşallah doğalgaz çalışmaları bittiğinde tüm mahalle ve sokaklarımıza kilit taşı ve sıcak asfalt ile güzelleştireceğiz ve Oğuzlarımız daha güzel olacak bu yatırımda vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Belediyemizin kendi imkanları ile yaptıgı İtfaiye Park Alanı ve Kapalı Pazar Yeride Oğuzlarlı hemşehrimize yakışır bir yer oluyor. Millet Bahçeleri yeni Türkiye’nin nazar boncuğu niteliğindedir, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile tüm Türkiye’ye yaptığımız bir projeyi Oğuzlar’ımıza da kazandırıyoruz. Çevre ve Şehirçilik Bakanlığımızdan aldığımız hibe destekler ile projemize başladık, Oğuzlarımıza yakışır bir proje olacak hemşehrimize hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

Kaya, “Kırkdilim Tünelleri ve Osmaniye/Sarmaşa yolları da tamamlandığında Oğuzlar Altınkoz Sosyal Tesislerimizin gelecek insan sayısı daha da çok artacak ve bu nedenle Altınkoz Tesislerimiz büyütme çalışmaları, gelen misafirlerin konaklayacağı bungolav evlerin yapılması ve sosyal alan çalışmalarımıza başlayacağız. Altınkoz Tesislerimizin girişine Oğuzlarlı bacılarımızın el emeği göz nuru yaptıkları malzemeleri Altınkoz Tesislerimize gelen misafirlere sunmak için yapılan Hanımeli Pazarı içinde Başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini dile getirdi.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016