Heri Haber

Panayıra Gösterilen İlgi Her Yıl Artıyor

Çorum’un Kargı İlçesi’nde her yıl Geleneksel olarak yapılan asırlık Kargı Panayırı bu yılda 29 Ekim – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında yapıldı.

Panayıra Gösterilen İlgi Her Yıl Artıyor
07 Kasım 2018 - 8:44 'de eklendi.

Çorum’un Kargı İlçesi’nde her yıl Geleneksel olarak yapılan asırlık Kargı Panayırı bu yılda 29 Ekim – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında yapıldı.

Gösterilen ilgilinin her yıl daha çok arttığı panayırda programlar dolu dolu geçti. Panayırı izlemeye dışarıdan gelen vatandaşlar ilçeden mutlu şekilde ayrıldı.

 1.GÜN PANAYIRIN AÇILIŞI MEHTERAN EŞLİĞİNDE YAPILDI

Panayırın açılışı mehteran eşliğinde yapıldı.Mehteran takımının vermiş olduğu konser panayıra ayrı bir renk kattı.Başkan Şen bir konuşma yaparak, panayırın kazasız belasız geçmesini ve halkın doyasıya eğlenceli bir hafta geçirmesini diledi.Akşamı ise büyüleyici havai fişek gösterisi yapıldı.

 2. GÜN BİSİKLET YARIŞI YAPILDI.

Çeşitil okullardan çok sayıda katılan öğrenciler kıyasıya yarıştı.Bisiklet yarışında dereceye giren öğrencilere Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen  ve beraberindekiler ödüller verdi.

 3. GÜN ATLETİZM YARIŞI YAPILDI.

Panayırın 3. Günü ise yine öğrenciler arası atletizm yarışı yapıldı.Öğrenciler kadar velileri de heyecanlı anlar yaşadı.Yarış sonrasında dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

Başkan Şen yarışmalar sonrasında; “ Geleceğimizin teminatı gençlerimizin bu tür sosyal faaliyetlere katılmaları bizlere mutluluk veriyor.Bizlerde hem spora destek vermek, hemde öğrencilerimizi ödüllendirerek bir nevi burs vermiş oluyoruz.

4. GÜN KARGI BELEDİYESİ TARAFINDAN MEVLİT OKUTULDU.

 Panayırın 4. Günü Perşembe günü akşam namazı öncesi Kargı Belediyesi tarafından Mevlid-i Şerif okutularak dualar edildi. Mevlit programının ardından ise cemaate ikramlarda bulunuldu.

 5. GÜN GÜN BOYU ALIŞVERİŞ

Panayırın 5. Günü ilçe halkı gün boyu alışveriş yaptı.Başkan Şen ise panayır esnafını gezerek isteklerini dinledi ve vatandaşlarla panayır hakkında sohbetler etti.

 6. TRAP ATIŞI YAPILDI.

Panayırın 6. Günü ise ilçe çayır mevkiinde trap atış turnuvası düzenlendi.İlçe ve ilçe dışı çok sayıda atıcının katıldığı turnuva kıyasıya mücadele ile geçti.

Turnuvada dereceye giren atıcılara ise Başkan Şen ve beraberindekiler tarafından ödüller verildi.

Akşamı ise 2. havai fişek gösterisi yapıldı.

7. (SON) GÜN

Kargı panayırının son günü ise ilçe çayır mevkiinde Kırkpınar havası esti.Birbirinden ünlü yüzlerce güreşçi er meydanında bir araya gelerek güreşti.

Yağlı güreşlere ilgi oldukça yoğun oldu.Binlerce kişinin yanı sıra çok sayıda milletvekili, belediye başkanları, dernek başkanları, muhtarlar, stk temsilcileri katıldı.( Haber: İbrahim Efe)

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER