Heri Haber Çorum

” CHP’den Ak Parti Hizmetlerine Karşı İftira “

CHP Kargı Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergül ile Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken’in basında çıkan kavga haberinin ardından Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken konuyla ilgili açıklama yaptı.

” CHP’den Ak Parti Hizmetlerine Karşı İftira “
560 views
27 Mayıs 2020 - 1:41

CHP Kargı Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergül ile Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken’in basında çıkan kavga haberinin ardından Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken konuyla ilgili açıklama yaptı.

” CHP’den AK Parti Hizmetlerine Karşı İftira ” diyen Eken sözlerine şöyle devam etti

İki gündür, bazı basın kuruluşları tarafından adının karıştırıldığı asılsız haberlere karşı cevap verme gereksinimi duyduğunu belirten Eken, elişen olayları şöyle anlattı;

“24 Mayıs 2020 gecesi Kargı Yaylası’ndaki evimden, yeğenim olan İbrahim tarafından aranarak, eşi ile ilçe merkezine gittiği esnada, meclis üyesi Sonay Ergül tarafından takip edildiğini söylemesi üzerine olay yerine gittim. Video kayıtında da anlaşılacağı üzere, aracında video çeken şahsa “derdin ne? Neden çocuğu takip ediyorsun? Eşkıya mısın? Derdin ne ise çık konuşalım dedim. Bunun dışında hiç bir olumsuz eylemim yoktur.Videoda görüldüğü gibi, İbrahim Akgül, eşinin kullandığı aracıyla ilçeye giderken ,Sonay Ergül tarafından takip, taciz ve tahrik edilerek özel hayatı ihlal edilmiş eşinin yanında zor durumda bırakılmıştır.

Videodan da anlaşıldığı gibi ilgili şahıs, imkanı varken geçip gitmemesi, can güvenliği korkusu hususunun olmadığına bir ispatdır.Belediye meclis üyesi de olan Sonay Ergül, genç İbrahim Akgül’ ü aracıyla izleyip tahrik etmiş, akabinde de yalan bilgilerle provakasyon yapıp kurmaca bir video çekip, bunu basina servis etmiştir.Kaçma fırsatı olmadığını ifade eden şahıs neden peki o anda bekleyip bekleyip olay yerinden uzaklaştı? Demekki olay yerinden gidebilme fırsatı vardı.Bunu kullanmak yerine asılsız iddialarla insanları karalamaya ve iftira atmaya sebep olsun diye şov yapma gereği duyduğu aşikardır.

Kaldı ki olay anında yanımda olmayan, evimin önünde 2 gündür park halinde ve camları buz tutmuş aracımda bulunan taşıma ruhsatlı silahımla nasıl ateş etmiş olabilirim ve yine kaldıki olay yerinden görevli jandarma ile gelerek görevli jandarmaya kendi rızamla vermekten çekinmediğim tabancamla nasıl aracını kurşunlamış olabileceğimin takdirini aklı başında olan insanlara bırakıyorum. Kaldı ki onca video kaydı yapan şahsın tek bir kurşun ya da taş izi gösterememesi olayın kurgu olduğunun kanıtı niteliğindedir” dedi.

Olayda ne şahsa darp ne de aracını taşlama kurşunlama nede alıkoyma gibi hiç bir olay söz konusu olmadığını kaydeden Eken, “Olayın tamamen kasten ve tahrik etmek için yapıldığı kati suretle bellidir. Buna benzer mağduru oynayan şahsın daha öncede ilçede bu tür ahlaki olmayan olaylardan dolayı şikayet edildiği gerekli kurumlardaki kayıtlardan bilinmektedir. Videodaki ses kaydında Sonay isimli şahsın cümleleri tamamlayamaması ve panik halinde olmaması normal bir insan davranışıyla uyuşmadığı gibi boş boş bakışları ve tepkisizliği herhangi bir madde kullandığı düşüncesini de akla getirmektedir” diye konuştu.

Yayınlanan vidonun kesildiğini iddia eden Eken, “Videonun 4:30 zamanından sonrası dikkatli izlenilmelidir. Kaldı ki videonun kesilip kesilip birleştirilmiş olarak yayınlanması da şüphe uyandırmaktadır.” dedi.

Yaşanan olayın asla siyasi hiç bir bağı olmadığını vurgu yapan Eken, sözlerine şöyle devam etti;
“Ne şahsım nede sahip olduğum şirketimin belediyeden almış olduğu bir ihale söz konusu olmadığı gibi kurumun yapmış olduğu böyle bi ihalede yoktur.
Hakkımda yalan yanlış iftira dolu asılsız haberler yapan ve aynı zamanda kişilik haklarıma saldırıda bulunarak şahsımı karalayan haberleri yayınlayan tüm yayın organlarının da gerekli özrü ve düzeltmeyi yapmadığında kanuni haklarımı kullanacağımı da bilinmelidir.
Ben ciddi sayıda personel çalıştırarak istihdam sağlayıp ihracat yapan ve ülke ekonomisine elinden geldiğince katkı sağlayan bir iş adamıyım.
Bu haberleri okuyan ve tedarikçileri olduğumuz firma sahipleri bile şaşkınlık içerisinde arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmeleri, iş hayatımızı da etkileyebilecek bir durum olduğundan ivedi bir şekilde gerekli özrün ve düzeltmenin yapılmasını talep etmek bir yurttaş olarak hakkımdır.
Gerekli şikayetleri yetkili mercilere yaptım.Adli makamlarca zaten kovuşturma sonucunda hakikatin ortaya çıkacağından hiç bir tereddütüm yoktur. Teşekkür Ederim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Heri Haber 2016